Tech komisár EÚ Andrus Ansip

Ďalšia rana: Technologický komisár EÚ zaútočil na Huawei, vraj je pre nás rizikom

Po nedávnom zatknutí vrcholovej manažérky a dcéry zakladateľa Huawei prichádza na rad i veľmi ostrý slovný útok priamo z Európskej únie.

Gigant Huawei dostáva posledné dni ranu za ranou. Po nedávnom zatknutí vrcholovej manažérky a dcéry zakladateľa renomovanej čínskej spoločnosti prichádza na rad i veľmi ostrý slovný útok priamo z Európskej únie. Technologický komisár Andrus Ansip sa totiž obáva o našu bezpečnosť.

Neupozorňuje však iba na spomínaného giganta, ale na všetky technologické spoločnosti z Číny. Ich produkty pre nás vraj predstavujú bezpečnostné riziko, píše Reuters. Čo tým ale myslí, neprezradil. Podobnú rétoriku mali ešte dávnejšie i USA.

“Mali by sme sa tých spoločností obávať,” uviedol počas tlačovej konferencie deň po zatknutí.

K verejnému vyhláseniu vysokého komisára došlo len krátko po tom, čo svet obletela správa o zadržaní  Meng Wan-čou. To prebehlo v kanadskom meste Vancouver, odkiaľ ju podľa dostupných informácií plánujú previesť do New Yorku. V Spojených štátoch amerických má čeliť viacerým obvineniam vrátane porušovania obchodných sankcií, ktoré sú uvalené na Irán.

Čo bude teraz nasledovať, je otázne, no nebude to zrejme nič dobré. Vzťahy medzi USA a Huawei sa dostali až do takého štádia, že si ich začínajú všímať aj politici a byrokrati z celého sveta, nielen z Európskej únie.

TIP REDAKCIE
Zmeškali ste zatmenie Mesiaca? Nevadí, celestiálny úkaz zachytil profesionálny fotograf
Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať