google+

Google+ skončí ešte skôr než sa čakalo: Nová chyba ohrozila 52,5 milióna ľudí

Po tom ako chyba v sociálnej sieti Google+ ohrozila informácie pol milióna používateľov sa Google rozhodol, že svoj projekt odstaví k augustu 2019.

Po tom, ako chyba v sociálnej sieti Google+ ohrozila informácie pol milióna používateľov, sa Google rozhodol, že svoj projekt odstaví k augustu 2019. Nové informácie však naznačujú, že sa tak stane podstatne skôr.

Hlavným dôvodom pre vypnutie sociálnej siete bola chyba, ktorá umožnila viac ako 400 aplikáciám prístup k menám, dátumom narodenia, emailovým adresám, profilovým fotkám a ďalším informáciám používateľov, a to aj vtedy, keď boli pre verejnosť uzamknuté.

Google včera oznámil, že používatelia Google+ boli opäť vystavení podobnému úniku dát. Vyhľadávací gigant síce priznal, že k zneužitiu nedošlo, no to nič nemení na fakte, že tentokrát bol otvorený prístup k potenciálne citlivým dátam až 52,5 milióna používateľov.

Najcitlivejšie údaje ako finančné informácie, heslá a podobné ohrozené neboli. Jedno je však jasné. Google si s Google+ nevie dať rady a preto sa rozhodol, že sociálnu sieť vypne ešte skôr. Google+ preto končí už v apríli 2019.

TIP REDAKCIE
Sľubovali BlackBerry smartfón, no teraz sú ticho: Čo sa stalo?

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať