Volkswagen prehlbuje vzťahy s Apple: Vďaka Siri bude ovládanie jednoduchšie

Používatelia operačného systému iOS si budú môcť užívať nové benefity spolupráce Apple a automobilovej značky Volkswagen.

Používatelia operačného systému iOS si budú môcť užívať nové benefity spolupráce Apple a automobilovej značky Volkswagen. Siri im totiž bude podávať informácie o stave nádrže auta, prípadne o jeho nabití či alarmoch. To však nie je všetko – auto tejto značky bude vedieť dokonca aj odomknúť.

Majitelia značky áut Volkswagen budú môcť okrem tohto všetkého spustiť alebo vypnúť nabíjanie na elektrických autách, či zapnúť odmrazovanie zo vzdialenejšieho miesta. Taktiež si budú môcť nastaviť špecifickú teplotu či dokonca lokalizovať vlastné auto. Apple nazval tieto vymoženosti Siri Skratky a ich funkcia je – musíme uznať – šikovná, avšak nie priekopnícka.

Nastaviť si všetky tieto funkcie z diaľky, a to pomocou asistentky Siri, totiž človeku vôbec neušetrí enormné množstvo času. Nemožno teda povedať, že by novinka bola pôsobivá alebo spôsobila prevrat, no podobné aplikácie robia život o niečo jednoduchším. Taktiež treba počítať s obmedzenosťou práve na značku Volkswagen, hoci každá aplikácia či novinka má svoje počiatky. Apple so svojimi Siri Skratkami debutoval predstavením operačného systému iOS 12.

TIP REDAKCIE
Najpoužívanejšie emotikony roka 2021? Rehot a srdiečka

Nová funkcia je možno spôsob, akým Apple doháňa trh

Spoločnosť Amazon sa medzičasom zamerala na Alexu, ktorú sa tiež posnažila dostať do auta spolu s predstavením Echo Auto. To dokonca prinesie asistentku aj do áut, v ktorých nebola pôvodne integrovaná. Úzka spolupráca s automobilkou Ford, v ktorej výrobca inštaluje Alexu do áut už pri výrobe, pomáha zas trhu stúpať vyššie. Ak nechce Apple príliš zaostávať, musí svoju rolu zohrať tiež.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať