VIDEO: Tesla aktualizuje elektromobily, pribudne šialený Track Mode!

Tesla oznámila majiteľom elektromobilu Model 3 Performance, že získavajú aktualizačný balíček, kde je hlavnou hviezdou Track Mode.

Progresívna americká automobilka oznámila majiteľom elektromobilu Model 3 Performance, že získavajú čerstvý aktualizačný balíček. Hlavnou hviezdou je tentokrát takzvaný Track Mode, ktorý prepne pohon do driftovacieho režimu, aby si s ním používateľ užil v teréne ešte viac srandy.

Prečo ho však môže nadobudnúť iba ten, kto vlastní vyššie spomenutý model?

Ako informuje Electrek, výrobca ho vybavil špeciálnym riadiacim systémom VDC (Vehicle Dynamic Control), bez ktorého by táto nová funkcionalita nefungovala. A keďže ním nedisponuje základný Model 3, luxusný sedan Model S a ani elektrické SUVčko Model X, ide o jediný kúsok z portfólia spoločnosti Tesla s nevyhnutnou podporou. Teda aspoň čo sa týka súčasnosti. V neďalekej budúcnosti sa to totiž viac ako určite zmení.

Viac možností, viac funkcií

Prítomnosť systému VDC pod kapotou poskytuje inžinierom pri vývoji nových funkcií podstatne širšiu paletu možností.

Okrem Track Mode možno teda očakávať príchod ďalších podobných noviniek, ktoré budú schopné obohatiť naše súčasné skúsenosti z používania najdrahšej verzie elektromobilu Model 3. Vysokú cenovku Performance je však cítiť i na výbave, pretože toto zviera dokáže zrýchliť z 0 na 100 kilometrov za hodinu iba za 3,13 sekundy.