VIDEO: Takto to vyzerá vo fabrike Tesly, kde vznikajú solárne panely

Americká spoločnosť Tesla ukázala miestnym novinárom, ako to vyzerá v útrobách jednej z jej moderných fabrík. Tentokrát bude reč o Gigafactory 2.

Americká spoločnosť Tesla ukázala miestnym novinárom, ako to vyzerá v útrobách jednej z jej moderných fabrík, pričom zverejnila i niekoľko autentických záberov. Tentokrát bude reč o Gigafactory 2 na výrobu solárnych panelov, ktorá stojí na území Buffala.

Tesla sa dostala k tejto fabrike prostredníctvom úspešnej akvizície spoločnosti SolarCity. Infraštruktúra má rozlohu 0,1 kilometra štvorcového, počas pracovnej doby sa v nej nachádza okolo 800 ľudí a ako už bolo spomínané, produkuje pokročilé panely na zachytávanie solárnej energie.

Podobne ako elektromobily, aj tento typ produktu predstavuje súčasť aktuálneho portfólia výrobcu.

Ako však informuje Electrek, súčasné výrobné kapacity fabriky Gigafactory 2 by mali už v neďalekej budúcnosti mierne porásť, preto prebehne aj nábor nových odborníkov. Nábeh na takzvanú hromadnú výrobu solárnych striech je v pláne počas budúceho roka. Dovtedy musia zabezpečiť, aby bolo všetko dôkladne pripravené na úspešný rozbeh procesu, ktorý začne chrliť produkt za produktom.

TIP REDAKCIE
Eleglide T1: Elektrický horský bicykel s fantastickým 100 km dojazdom!

Jedinečné zábery

Americkí novinári mali ešte pred ostrým štartom hromadnej produkcie príležitosť navštíviť Gigafactory 2 a spoznať tak miesto, kde začne čoskoro prebiehať veľmi komplexný výrobný proces. Okrem toho sme sa ale aj dočkali oficiálneho zverejnenia autentických fotografií vrátane videa priamo z útrob fabriky, čo možno považovať za akýsi pokus o reklamu.

Video zábery priamo od spoločnosti Tesla nájdete trošku vyššie.