Oumuamua

Renomovaní vedci šokujú: Záhadný vesmírny objekt vraj nebol asteroid, ale UFO

Záhadný vesmírny objekt Oumuamua s podlhovastým tvarom nebol podľa ostrieľaných odborníkov z brandže žiadny asteroid a ani kométa.

Záhadný vesmírny objekt Oumuamua s podlhovastým tvarom nebol podľa ostrieľaných odborníkov z brandže žiadny asteroid a ani kométa. Ešte v októbri minulého roka sme vraj mali jedinečnú príležitosť prísť do nepriameho kontaktu s vesmírnou loďou mimozemskej civilizácie, ktorú poháňala solárna energia.

A to bez akejkoľvek štipky srandy. Za týmto tvrdením stojí dlhšie trvajúca dôkladná vedecka analýza od ľudí z americkej NASA, European Space Agency a nemeckého Max Planck Institute for Astronomy. Vedci sa ohrádzajú spomínaným tvarom (10x dlhší ako široký) aj akceleráciou rýchlosti. To predsa niečo také ako obyčajný asteroid nerobí.

https://www.youtube.com/watch?v=Nwvnng1wLqM

“Vzhľadom k umelému pôvodu je jednou z možností aj to, že Oumuamua reprezentuje solárne plavidlo, brázdiace medzihviezdny priestor, s podobou vraku a moderným technologickým vybavením,” uvádza text z práce odborníkov.

Objekt bol po jeho prvom spozorovaní prostredníctvom teleskopu Pan-STARRS 1 na Hawaji pomenovaný ako Oumuamua, čo v preklade znamená niečo ako “prichádzajúci posol z diaľky”, píše NYmag. Ak to teda predsa len boli mimozemské civilizácie, čo tu robili alebo lepšie povedané hľadali?

Výskumná misia

Všetko vrátane správania údajnej lode nasvedčuje tomu, že boli na výskumnej misii, čiže zbierali dáta, aby ich potom mohli vyhodnocovať a analyzovať. Vesmírny objekt preletel skrz náš solárny systém, pričom sa podľa dostupných informácií pohyboval veľmi nezvyčajnou rýchlosťou.

Odborníci navyše spomínajú i tzv. materskú loď, odkiaľ bola tá menšia vyslaná na prieskum. Počas tohto dobrodružstva ju mala poháňať solárna energia z nášho Slnka, ktorú dokážu jej veľmi pokročilé technológie využívať ako priame palivo.

Treba mať ale stále na pamäti, že aj keď môže ísť o mimozemské plavidlo, stále to nemáme potvrdené žiadnym pádnym dôkazom. Ide totiž iba o predpoklady vedcov po niekoľkých dlhých hodinách pozorovania Oumuamua.