Volkswagen
Volkswagen (FOTO Atimedia / pixabay.com)

Spoločnosť Volkswagen má údajne v pláne predstaviť veľmi nebezpečného konkurenta pre ľudový elektromobil Model 3. Jeho hlavnou výhodou bude predovšetkým cenovka, ktorá môže byť až o 10 000 € nižšia ako to, čo si za svoj cenovo najdostupnejší štvorkolesový kúsok pýta ambiciózna Tesla.

Najlepšie na tom celom ale je, že predstavenie tohto stredne veľkého sedanu už klope na dvere. Dostupné informácie označujú rok 2020 za rok, kedy by mohol odštartovať predaj. Nemecký gigant z automobilového priemyslu vraj nechce strácať čas, aby si jeho americký súper neukrojil príliš veľkú časť z koláča.

Nedávno sme sa totiž dozvedeli, že elektromobil Model 3 pomohol Tesle opäť dosahovať zisky. Naposledy tak bolo pred rokmi. Odvtedy až doteraz ju preto trápili červené čísla.

Dopyt pod ľudovom elektromobile rastie i vďaka veľmi pozitívnym reakciám odborníkov, medzi ktorými nechýbajú ani renomovaní jedinci. Jeden z nich ho nedávno dokonca označil za iPhone na kolesách. Keď prišiel prvý iOS smartfón, navždy zmenil podobu mobilných telefónov aj celého mobilného priemyslu.

100 000 kúskov ročne

Ako píše server Engadget, Volkswagen plánuje modifikovať tri zo svojich nemeckých fabrík, aby boli schopné produkovať elektromobily na novej univerzálnej platforme MEB.

Dokopy tak hodlá ročne vyrobiť okolo 100 000 stredne veľkých sedanov s interným označením I.D. Aero. S tým mu však pomôže aj kórejská špička SK Innovation, ktorá zameriava pozornosť na vývoj batérií. Obe spoločnosti už vraj stihli uzavrieť nové obchodné partnerstvo, takže sa rozhodne máme na čo tešiť. Technologických inovácií nie je nikdy dosť.