Xiaomi Mi Mix 3

Zbláznili sa: Budúci rok má prísť smartfón s 12 GB RAM

Mobilný priemysel napreduje ohromnou rýchlosťou. Od obrovského výkonu cez jemné OLED displeje až po obrovskú kapacitu RAM.

Mobilný priemysel napreduje ohromnou rýchlosťou. Od obrovského výkonu cez jemné OLED displeje až po obrovskú kapacitu RAM. Dnešné smartfóny a tablety sú výkonnejšie než niektoré počítače či notebooky. Budúci rok by mal byť pritom ešte šialenejší. Prísť by mal telefón s 12 GB RAM, informuje GizChina.

Tento rok bol, čo sa výkonných smartfónov týka, veľmi bohatý. Na trhu sa ako z jasného neba objavil Xiaomi Mi Mix 3, ktorý v najvyššej konfigurácii ponúka až 10 GB operačnej pamäte RAM. Nedá sa povedať, že by išlo o „štandard,“ skôr ide o ukážku sily daného výrobcu. Tam to však nekončí. Budúci rok má prísť zariadenie, ktoré ponesie až 12 GB RAM, čo je viac než čo ponúkajú mnohé notebooky a počítače.

Ak sa pýtaš, na čo nám bude toľko RAM v telefóne, pýtaš sa dobre. Experti tvrdia, že s rozmachom 4K videa, umelej inteligencie a možno virtuálnej/rozšírenej reality príde viac RAM vhod.

Čo na to hovoríte? Koľko RAM má váš smartfón? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!