S Huawei Mate 20 Pro sa dá fotiť aj 5 metrov pod vodou

Pomôže špeciálny kryt.

0
puzdro

Huawei Mate 20 Pro má nesmierne kvalitný a univerzálny fotoaparát, ktorý si poradí snáď s akýmikoľvek podmienkami. Počas oficiálneho predstavenia riaditeľ spoločnosti ukázal špeciálny kryt, vďaka ktorému môže najnovšia vlajková loď fungovať hlboko pod vodnou hladinou.

Tento kryt, alebo ak chcete puzdro, je veľmi masívny a odolá aj slanej vode. Huawei Mate 20 Pro s ním môžete vziať až do hĺbky piatich metrov, kde môžete zotrvať jednu celú hodinu.

Puzdro má veľké hardvérové ovládače, ktoré smerujú na hlavné tlačidlo a tlačidlá hlasitosti. Aktivujete nimi fotoaparát, spustíte záznam videa, alebo ho zastavíte.

kryt

Huawei Mate 20 Pro má prispôsobený režim, ktorý je presne určený pre snímanie pod vodnou hladinou. Úlohou tohto režimu je hlavne eliminovanie skreslenia.

huawei mate 20 Pro

Vlajková loď má ochranu voči vode a prachu na úrovni krytia IP68. Takouto odolnosťou sa nakoniec pýši veľa smartfónov. Pre fotografovanie pod vodou je však nedostatočná.

Skôr ako v bazéne alebo jazere príslušenstvo vlastníci zariadenia zužitkujú na letných dovolenkách pri mori, kde môžu zachytiť pestrý podmorský život a tak podobne.

Žiaľ, puzdro, nazvané Dive Case, sa zatiaľ predáva iba v Číne. Do predaja ho len čerstvo uviedol vmall.com, a to s cenou 599 CNY, teda asi 75 EUR. Veríme, že sa časom objaví aj na našom trhu, poprípade aspoň v ponuke medzinárodných online predajcov.