Nový iPad Pro

Nový iPad Pro je šialene výkonný: V benchmark aplikácii zahanbuje aj počítače

Vylepšený čipset A12X v novom iPad Pro ponúka tak brutálny výpočtový výkon, že v benchmark aplikácii valcuje aj niektoré počítače.

Čerstvo predstavený iOS tablet z portfólia kalifornského jabĺčka zametá s akýmkoľvek pokusom o konkurenciu. Vylepšený čipset A12X v novom iPad Pro ponúka tak brutálny výpočtový výkon, že v benchmark aplikácii valcuje aj niektoré počítače. Apple teda inováciami ani zďaleka nešetril.

Vyplýva to z benchmarku populárneho leakera Ice Universe, ktorý na sociálnej sieti Twitter zverejnil screenshot s výsledkom jedno a viac-jadrového testu výkonu. Ide o aplikáciu Geekbench4, kde novinka z Kalifornie nadobudla 5 020 a až 18 217 bodov.

Čo sa týka výbavy, tak nový iPad Pro poháňa extrémne výkonný čipset A12X priamo od výrobcu, ktorému asistuje ešte aj 6 GB operačná pamäť RAM vrátane optimalizovaného operačného systému iOS 12. Takáto brutálna kombinácia vytvára všetky nevyhnutné predpoklady na to, aby tablet dosiahol taký úspech, aký aj dosiahol.

Čipset A12X vzniká prostredníctvom moderného, iba 7-nanometrového výrobného procesu, ktorý mu podobne, ako v prípade A12 Bionic, zabezpečuje opäť o niečo lepší pomer medzi výkonom a spotrebou elektrickej energie.

TIP REDAKCIE
Ďalší veľký úspech NASA: Vedcom sa podarilo vypestovať rastliny z mesačného prachu!

V porovnaní so staršou generáciou z tohtoročných iPhonov má však celkom logicky mierne navrch. A to v tom, že dostal o 3 miliardy viac tranzistorov, pričom procesoru pribudli ďalšie 2 jadrá, takže ich má po novom až 8. To najpodstatnejšie tu ale je, že výkon jedného jadra porástol o 35 a výkon viacerých jadier pre zmenu až o 90 percent.