YouTube práve prichádza do hernej konzoly Nintedo Switch. Stáva sa tak druhou hlavnou video aplikáciou, ktorú bude konzola obsahovať od začiatku jej predaja.

Prvá video aplikácia, ktorá kedy na Nintende bola, je Hulu. Teraz konzola rozširuje svoj obsah mimo hier aj o platformu YouTube. Všeobecne je však stále veľmi malý. Používatelia by si chceli dopriať aj iné aplikácie, medzi ktorými by chceli nájsť aj Netflix. Dúfajú teda, že vďaka tomu, že do hry vstupuje už aj populárny YouTube, ostatné spoločnosti tento krok povzbudí k tomu, aby do Switch priniesli svoje služby.

Používatelia Nintendo Switch sa budú môcť do YouTube prihlásiť so svojím Google účtom, a tak získať prístup ku svojim odberom a video knižnici. Teoreticky by sa malo dať v aplikácii prehrať aj niekoľko filmov, avšak na prenosnom displeji Nintendo je niečo takéto nie príliš efektívne. Pri zapojenej konzole je to ale obrovský bonus.

TIP REDAKCIE
Tento roztomilý robot natáča astronautov na Medzinárodnej vesmírnej stanici

YouTube nevyužíva plný potenciál hardvéru konzoly

Tešiť sa teda môžeme z nekonečného množstva ponúkaných videí spolu s 360-stupňovými videami, ktoré Switch podporuje tiež. Ovládať YouTube v konzole budeme ľavým ovládačom a hlavnými tlačidlami. Dotyková obrazovka funguje len čiastočne, avšak ovládanie nebude až tak náročné. Nevýhodou sa ale ukázalo to, že nemôžeme posúvať stránku hore a dole len pohnutím prsta. Pravý JoyCon joystick na túto funkciu nereaguje, ale je možné pohybovať sa pomocou neho v 360-stupňových videách. YouTube si na konzolu môžeš stiahnuť zdarma už aj ty z Nintendo e-shopu.