dji osmo pocket

DJI Osmo Pocket oficiálne: Kompaktná 4K kamera s vynikajúcou stabilizáciou

Spoločnosť DJI oficiálne predstavila svoje nové zariadenie Osmo Pocket, ktoré kombinuje výkonnú kameru s kompaktnou mechanickou stabilizáciou. DJI pri novinke zúročil skúsenosti z vývoja dronov a ďalšieho príslušenstva.

Spoločnosť DJI oficiálne predstavila svoje nové zariadenie Osmo Pocket, ktoré kombinuje výkonnú kameru s kompaktnou mechanickou stabilizáciou. DJI pri novinke zúročil skúsenosti z vývoja dronov a ďalšieho príslušenstva.

DJI Osmo Pocket váži 116 gramov a vysoký je len ľahko nad 10 centimetrov. V „hlave“ stabilizácie sa nachádza 1/2.3-palcový CMOS senzor s rozlíšením 12 Mpx (f/2.0), ktorého maximom je 4K video pri snímkovaní 60 FPS (100 Mbps). Kamera dokáže snímať v 80 stupňovom zornom poli nepretržite asi 140 minút.

Časový údaj platí pri snímaní videa pri 30 FPS. Hladšie snímkovanie výdrž o niečo skráti. Aj keď použitý obrazový snímač nemá ďaleko od tých v popredných smartfónoch, podstatné odlišnosti tu sú.

dji osmo pocket
DJI

Hlavnou výhodou je pohodlná manipulácia s kamerou a extra plynulý záznam pomocou 3-osovej mechanickej stabilizácie. Na rukoväti sa nachádza malý 1-palcový displej, ktorým vidíte snímanú scénu a slúži aj pre dotykové ovládanie. S DJI Osmo Pocket si tiež pohodlne spravíte selfie. Kameru natočíte na seba a obraz budete pekne vidieť na displeji.

Displej je však menší, čo môže niekomu prekážať. K zariadeniu je preto možné (fyzicky) pripojiť smartfón, ktorý poslúži ako veľká kontrolná obrazovka. Priamo v balení sa nachádza adaptér pre USB-C aj Lightning. Nastavenia a funkcie sprístupní aplikácia DJI Mimo.

dji osmo pocket
DJI

Komfort pri snímaní zabezpečí pevná rukoväť, na ktorej sa okrem spomínanej menšej obrazovky nachádzajú hardvérové tlačidlá. Môžete kamerou otáčať, spustiť aktívne sledovanie snímaného objektu a ďalšie funkcie. DJI Osmo Pocket si trúfa na úchvatné panorámy alebo časozber v pohybe.

Univerzálnosť DJI Osmo Pocket podčiarkuje bohatá ponuka príslušenstva. Kúpiť sa dajú držiaky, pomocou ktorých kameru pripevníte na prilbu, riadidlá motorky alebo takmer kamkoľvek – podobne ako kameru GoPro.

dji osmo pocket
DJI

Výpis príslušenstva pokračuje diaľkovým bezdrôtovým ovládaním, špeciálnou selfie tyčkou, 3,5 mm adaptérom pre pripojenie externých mikrofónov, vodotesným puzdrom a dokonca sadou ND filtrov. Neskôr bude dostupné aj prepravné puzdro s batériou, ktoré Osmo Pocket nabije počas prenášania za dobrodružstvom.

DJI Osmo Pocket

Ak ste počas čítania textu začali uvažovať, že sa zbavíte svojej GoPro kamery, pripravte sa na nasledujúce náklady. V prvom rade, novinka vám nebude doručená skôr ako 15. decembra, čiže chvíľu pred Vianocami.

DJI Osmo Pocket stojí presne 359 EUR. V balení sa nachádza kryt, adaptéry pre pripojenie smartfónov (USB-C Lightning) a nabíjačka. MicroSD kartu si musíte dokúpiť. DJI odporúča SanDisk Extreme. 64 GB typ predáva za 34 EUR.

dji osmo pocket
DJI

Cena dodatočného príslušenstva sa pohybuje v rozmedzí desiatok až jednej stovky EUR. Či bude z novinky prepadák alebo hit, ukáže až čas. Výrobca ale určite rozdá nejaké kusy známym vlogerom, ktorí ukážu jej schopnosti.

Obstojný a hlavne dostupný ekvivalent ku GoPro kamere na trhu určite chýbal. Ako výrobca Osmo Pocket prezentuje sledujte na videu nižšie.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať