iPhone XS
iPhone XS (FOTO Marek Urban)

Kalifornské jabĺčko pracuje spolu so svojím dodávateľom na novej generácii čipov, ktoré obohatia niektorý z nadchádzajúcich iOS smartfónov o očakávanú 5G konektivitu. Budúcoročný iPhone to však vraj zatiaľ ešte stále nebude. Dočkať by sme sa mali až v roku 2020.

Naznačujú to čerstvé informácie z FastCompany, kde bol zverejnený únik, za ktorým stoja bližšie nešpecifikované zdroje z priemyselného prostredia. Podľa všetkého niekto z dodávateľského reťazca Apple. Dotyčný má totiž celkom slušný prehľad o márne utajovanom vývoji spoločnosti Intel.

„Intel pracuje na predchodcovi 8161 nazvanom 8060, ktorý sa bude používať na prototypovanie a testovanie iPhone s 5G. Model 8161 bude vyrobený prostredníctvom 10-nanometrového procesu Intel, aby zväčšili hustotu tranzistorov pre vyššiu rýchlosť a vyššiu efektivitu,“ uvádza spomínaný server.

Zároveň sme sa ale dozvedeli aj to, že čip 8161 by mali začať sériovo vyrábať počas roka 2020. Zrejme v polovici, aby bol pripravený na montáž do útrob konštrukcie modelov, ktoré nám prestavia v septembri. Budúcoročná jedenástka bude preto podobne ako iPhone XS ešte stále patriť do klubu smartfónov so 4G konektivitou. 5G priekopníka spravia až z jeho generačného nástupcu.