Tesla uvedie „psí režim“: Chce zabrániť prehrievaniu miláčikov cez leto

Po tom ako jeden z majiteľov elektromobilu Tesla Model 3 na Twitteri prehodil zmienku o „psom režime“ sa Elon Musk rozhodol, že takýto režim by jeho elektromobily skutočne mali mať.

Po tom, ako jeden z majiteľov elektromobilu Tesla Model 3 na Twitteri prehodil zmienku o „psom režime“, sa Elon Musk rozhodol, že takýto režim by jeho elektromobily skutočne mali mať. Inžinieri sa preto púšťajú do práce.

Automobilka už určitú formu ochrany pred prehriatím má od roku 2016. Táto funkcia je navrhnutá tak, aby sa deti alebo domáci miláčikovia vo vnútri auta neprehriali.

Naša funkcia udržuje auto chladné aj hodiny po tom, ako ho majiteľ odstaví. Možné je to jedine vďaka tomu, že elektromobily Tesla majú tak obrovskú batériu,“ vysvetľuje hovorca spoločnosti.

Stupeň ochrany domácich miláčikov by však v novej softvérovej aktualizácii mal stúpnuť. Josh Atchley totiž navrhol, že by mala Tesla pripraviť psí režim, pri ktorom by sa zapla klíma, pustila hudba a displeji by sa zobrazila správa „Som v poriadku, môj majiteľ sa hneď vráti.“ Elon Musk odpovedal veľmi svojsky. Jedným slovom: Áno.

TIP REDAKCIE
Ušetríte aj 30 €: Hviezdna mapa, počasie alebo hit Monument Valley. Všetky aplikácie a hry v zľave
Tesla sa postará o bezpečie a komfort detí aj psov.

Počas leta, keď sa teploty často približujú k 40 stupňom Celzia, si mnohí všímajú, či v aute niekto „nezabudol“ svoje dieťa alebo psíka. Aktívnym spoluobčanom pritom nemusí napadnúť, že Tesla môže mať zapnutú klímu, a tak je skvelý nápad zobraziť správu na displeji o tom, že je o zvieratko skvele postarané.

Ďalší fanúšik Tesly na Twitteri dodal, že by bolo super ak by displej zobrazoval aj aktuálnu teplotu v interiéri. Musk opäť súhlasil. Pochopiteľne, elektromobily nezískavajú aktualizáciu každý týždeň, preto netušíme, kedy by mohlo dôjsť k implementácii nového režimu. Je ale veľmi príjemné vidieť, že sa myslí aj na takéto detaily.

Tesla do elektromobilov pridá aj tzv. fade mode, teda režim, ktorý na veľkom displeji zobrazí len tie najzákladnejšie informácie, ako aktuálnu rýchlosť a podobne. Ťuknutím do displeja by sa mali zobraziť všetky informácie.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať