Tesla Model 3

Šéf BMW bez servítky: Tesla Model 3 znervózňuje konkurenciu

Model 3 z dielne spoločnosti Tesla začína pomaly, ale isto znervózňovať i tých najväčších hráčov z automobilového priemyslu.

Ľudový elektromobil z dielne spoločnosti Tesla začína pomaly, ale isto znervózňovať i tých najväčších hráčov z automobilového priemyslu. Kombinácia ultra-minimalistického interiéru, brutálnej akcelerácie, slušného dojazdu, pripojenia k mobilnému internetu a OTA aktualizácií vytvára na trhu niečo, čo šéf amerického BMW nazýva “tlakom”.

Ako informuje Electrek, toto slovíčko plné obáv zaznelo počas rozhovoru s renomovaným serverom Bloomberg. Človek s menom Bernhard Kuhnt tým narážal na čoraz silnejšie postavenie americkej hi-tech konkurencie a jej neustále rastúcu sériovú výrobu vyššie spomínaného sedanu na elektrickú energiu. Posledné mesiace to vraj celkom citeľne “zintenzívnilo konkurenčné súťaženie”.

“Tesla zväčšuje objem výroby, a to vytvára v danom trhovom segmente tlak,” uviedol CEO americkej divízie spoločnosti BMW. Nezabudol však podotknúť, že sú na všetko pripravení.

Výrobné kapacity Tesly rastú každým jedným dňom. Šéf americkej automobilky, Elon Musk, totiž potrebuje skrátiť takzvanú čakačku, ktorá je ešte stále poriadne dlhá. Nedávno sa im po pár mesiacoch snahy podarilo zredukovať čakaciu dobu od 12 do 18 mesiacov na 4 až 6 mesiacov. Ak to teda takto bude pokračovať i naďalej, zástup bude čoraz kratší a zákazníci čoraz spokojnejší.

TIP REDAKCIE
Hráč Forza Horizon 5 si na auto nalepil portrét Kim Čong-una, dostal ban do roku 9999
Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať