Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 sa bude dať pripojiť k monitoru aj bez dokovacej stanice DeX

So Samsung DeX premeníte svoj telefón na počítač len pomocou jediného kábla. Každé miesto môže poslúžiť ako vaša kancelária. Takto predstavuje Samsung rozšírenú funkcionalitu svojich zariadení na oficiálnej stránke.

So Samsung DeX premeníte svoj telefón na počítač len pomocou jediného kábla. Každé miesto môže poslúžiť ako vaša kancelária. Takto predstavuje Samsung rozšírenú funkcionalitu svojich zariadení na oficiálnej stránke.

Ak vlastníte Samsung Galaxy Note9 alebo tablet Galaxy Tab S4, pre pripojenie k externému monitoru a zobrazenie desktopového prostredia vám skutočne stačí iba HDMI kábel s USB-C koncovkou.

Ak ale používate Samsung Galaxy S9 alebo Galaxy S9+, v súčasnosti potrebujete pre takéto spojenie dokovaciu stanicu DeX, resp. podložku DeX Pad. Dlho to ale platiť nebude.

Rad Galaxy S9 zdieľa takmer identický hardvér so zariadením Galaxy Note9, čiže by mal po tejto stránke zvládnuť pripojenie aj prostredníctvom HDMI/USB-C vodiča.

Od príslušenstva DeX budú vlajkové lode z konca februára 2018 oslobodené vďaka aktualizácii na OS Android 9 Pie s UI Samsung Experience 10. Táto verzia systému je zatiaľ prevádzkovaná uzavretom kruhu beta testerov, ktorí si ale nové funkcie nenechali iba pre seba (video nižšie).

TIP REDAKCIE
Vedci vyvinuli nový implantát: Po zavedení do tela sa rozpustí

Napriek zjednodušeniu pripájania by sme sa príslušenstva DeX Pad nezbavovali. Počas používania sa váš smartfón môže nabíjať bezdrôtovo a pracovať bude v ideálnej teplote vďaka integrovanému ventilátoru.

Android 9 Pie bude pre vlajkové lode Samsung dostupný začiatkom roka 2019.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať