POZOR: Facebookom sa šíri podvodná správa. Tvrdí, že vám naklonovali účet

Používatelia Facebooku začali hlásiť reťazové správy týkajúce sa možnosti klonovania účtov. V správe sa uvádza, že bol daný účet naklonovaný a že majú správu posunúť ďalej.

Používatelia Facebooku začali hlásiť reťazové správy týkajúce sa možnosti klonovania účtov. V správe sa uvádza, že bol daný účet naklonovaný a že majú správu posunúť ďalej. K správe prekvapivo nie je pripojený odkaz s vírusom.

V správe sa uvádza: „Ahoj, prišla mi od teba žiadosť o priateľstvo, ktorú som odignoroval, no mal by si si skontrolovať svoj účet. Podrž na správe prst kým sa neobjaví tlačidlo s preposlaním. Potom ju pošli svojim priateľom aby o tom vedeli. Ja som to musel spraviť zvlášť pre všetkých priateľov. Veľa šťastia!“.

Správa šíriaca sa Facebookom je zatiaľ po anglicky.

Facebook tvrdí, že správy skontroloval a nenašiel v nich žiaden škodlivý odkaz. „Ak ju obdržíte, mali by ste ju vymazať,“ radí sociálna sieť.

Počet klonovaných účtov sledujeme

Dozvedeli sme sa o tom, že sa ľuďom začali objavovať správy o tom, že ich účet niekto naklonoval,“ potvrdzuje predstaviteľ Facebooku. Klonovanie účtov, ako iste viete, funguje tak, že niekto použije vaše informácie vrátane fotiek pre vytvorenie nového konta. Potom zašle žiadosť o priateľstvo vašim kontaktom, aby získal ešte viac osobných údajov.

TIP REDAKCIE
BLESKOVÁ SPRÁVA: Slovenská pošta upravuje doručovanie zásielok a balíkov! Takto to bude po novom fungovať

Nezaznamenali sme zvýšený počet naklonovaných účtov,“ vysvetľuje Facebook. „To, že Facebookom začala klonovať takáto správa, neznamená, že sa reálny počet naklonovaných účtov zvýšil,“ dodáva.

Ak máš podozrenie, že tvoj účet niekto naklonoval, stačí sa na Facebooku vyhľadať (ideálne z účtu kamaráta) a účet následne nahlásiť.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať