Táto EÚ krajina spravila rázne rozhodnutie: Za používanie mobilu na prechode rovno pokuta!

Jedna európska krajina sa rozhodla, že bude chodcov, ktorí prechádzajú cez prechod a zároveň používajú mobilný telefón, pokutovať.

Jedna európska krajina sa rozhodla, že bude chodcov, ktorí prechádzajú cez prechod a zároveň používajú mobilný telefón, pokutovať. K rozhodnutiu dospeli v Litve, informovala agentúra AFP.

Nové pravidlo je súčasťou viacerých opatrení zameraných na zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky, resp. zníženie smrteľných nehôd a iných incidentov. Litva trpela vysokým počtom smrtí chodcov. Za uplynulý rok ich v 2,8 milióna veľkej krajine zomrelo až 68, čo je na počet obyvateľov približne 2x viac než európsky priemer.

Zaujímavé je, že sa zákaz nevzťahuje len na pozeranie na displej smartfónu, ale aj telefonovanie. Ak vás policajt uvidí, že porušujete nové pravidlo, na mieste vám môže vypísať pokutu na 40 eur.

Slovensko zatiaľ ľudí prechádzajúcich cez cestu s mobilným telefónom v rukách toleruje. Či pristúpi k sprísneniu podmienok zatiaľ nevedno, no jedno je jasné. Mnohí vodiči by boli za zmenu vďační. Čo na to hovoríš ty? Malo by dôjsť k zmene aj u nás? Daj nám vedieť v ankete alebo diskusii nižšie!

TIP REDAKCIE
Snapdragon 8 Gen 1 oficiálne: Extra výkon pre budúcoročné vlajkové lode

Mali by podobné zmeny nastať aj na Slovensku?

Loading ... Loading ...

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať