Porsche Mission E

Budúcnosť je elektrická: Porsche končí s naftou, zameria sa na elektromobily

Renomovaný nemecký výrobca z automobilového priemyslu oznámil, že končí s vývojom automobilov, ktoré poháňa nafta.

Renomovaný nemecký výrobca z automobilového priemyslu oznámil, že končí s vývojom automobilov, ktoré poháňa nafta. Inžinieri z Porsche namiesto toho zamerajú pozornosť na niečo, čo má budúcnosť. Tým niečím sú hybridy aj elektromobily.

A dôvod? Za všetkým vraj stojí čoraz väčší dopyt po elektrickom pohone. Preto taká zmena stratégie, hoci diesel nikdy nepatril medzi ich veľkých favoritov.

Ako píše The Verge, už ani minulý rok predstavené SUV Porsche Cayenne neprišlo s naftovou verziou. K verzii na benzín pribudol trošku neskôr vylepšený hybrid, čím spoločnosť vyslala jasný signál, kam sa hodlá v neďalekej budúcnosti uberať.

Naznačuje nám to ale aj dlhšie avizovaný sedan Porsche Taycan, ktorý začnú predávať v priebehu nadchádzajúceho roka. Tento ambiciózny elektromobil dostane po príchode na spotrebiteľský trh za úlohu konkurovať obávanému Modelu S z dielne americkej Tesly.

Výrobca bude lákať na futuristický dizajn s DNA automobilky Porsche, brutálnu elektrickú akceleráciu a aj na veľmi rýchle nabíjanie batérie. Cenovka by preto mala vystreliť na 85 000 eur.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

Budúcnosť je elektrická

Pri elektromobile Taycan to ale ani zďaleka nekončí. Porsche totiž začiatkom tohto roka oznámilo, že hodlá do roku 2022 zdvojnásobiť súčasný objem investície do pohonu na elektrickú energiu. Vďaka tomu naštartuje vývoj a začne byť ešte viac konkurencieschopná. Niektoré mladé automobilky, ako je napríklad Tesla, majú v technologických vymoženostiach celkom slušný náskok.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať