google pixel 3

Google pri Pixel 3 a Pixel 3 XL garantuje aktualizácie na nový Android počas 3 rokov

V novinkách môžete často – každý mesiac – vidieť porovnanie rýchlosti adopcie nových verzií operačných systémom medzi Androidom a iOS.

V novinkách môžete často – každý mesiac – vidieť porovnanie rýchlosti adopcie nových verzií operačných systémom medzi Androidom a iOS. Ono to nie je celkom fér, keďže Apple má pod palcom všetky zariadenia bežiace na iOS, zatiaľ čo Google umožňuje inštaláciu Androidu aj výrobcom 3. strán.

Férovejšie je teda porovnanie zariadení od Google, teda Pixelov a zariadení od Apple. Google ani v tomto porovnaní donedávna nevyhrával, no to sa postupom času zmenilo. Pri predstavení Pixel 2 a 2 XL totiž prezradil, že ich bude softvérovo podporovať po dobu 3 rokov (nové verzie Androidu aj bezpečnostné aktualizácie). Prvý Pixel pritom ponúka len dvojročnú podporu.

Nový Pixel 3 a Pixel 3 XL našťastie taktiež disponujú až trojročnou softvérovou podporou nových verzií Androidu, ako aj všetkých bezpečnostných aktualizácií. To znamená, že novinky dostanú veľkú verziu Androidu aj v roku 2021.

TIP REDAKCIE
iPhone 12 a iPhone 13 majú problém s Bluetooth pripojením v aute. Na vine sa zdá byť iOS 15

Na Apple to aj tak nestačí. Stačí sa napríklad pozrieť na iPhone 5s z roku 2013, ktorý beží na najnovšom iOS 12. TO isté platí aj o iPhone 6 a 6 Plus z roku 2014.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať