Poľský web potvrdzuje avizované ceny pre Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro

Nebude to lacné, drahá.

0
huawei mate 20 pro

Len pred pár dňami sa na verejnosti objavili vôbec prvé informácie, ktoré konečne hovorili o cenách dlho očakávaných vlajkových smartfónov Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Údaje pochádzali z veľkoobchodnej distribučnej siete a uvádzané boli vo švajčiarskych frankoch.

Po prepočte cien vyšlo, že bežnejší Huawei Mate 20 v 128 GB verzii by mal stáť 699 EUR. Konečná maloobchodná cena by sa tak mohla pohybovať niekde medzi 749 a 799 eurami. Vrcholová konfigurácia v podaní modelu Mate 20 Pro vychádzala po prepočte na 874 EUR. Maloobchodná cena by sa, zatiaľ teoreticky, mala pohybovať okolo hraničnej sumy 1000 EUR.

Azda jediným informáciám o cenách kontruje poľský web android.com.pl, ktorý taktiež zverejnil ceny pre najnovšie zariadenia z dielne Huawei. Podľa tohto zdroja bude Huawei Mate 20 stáť 2999 PLN, teda asi 695 EUR. Môže ísť o finálnu cenu 64 GB prevedenia.

huawei mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro vo farbe Twilight / Roland Quandt

Najviac nás aj tak zaujíma Huawei Mate 20 Pro, ktorý bude v našich končinách dostupný so železnou istotou. Mate 20 po vzore predošlej generácie môže zamieriť na iné trhy. Poľská stránka hovorí o cene 996 EUR (4299 PLN).

Web android.com.pl mal získať informácie o cenách od jedného z operátorov pôsobiacich v krajine. Okrem toho dodáva, že predpredaj pre novinky bude dostupný už krátko po oficiálnom predstavení, ktoré pripadá na 16. októbra 2018.

Prípadní záujemcovia sa tak s vyššou cenou špičkovej verzie môžu pomaly zmieriť. V každom prípade si ale radi počkáme na oficiálne stanovisko.