Huawei Mate 20 Pro

Huawei sa smeje Apple: Náš Mate 20 Pro môže nabíjať iPhone!

Gigant Huawei si počas predstavovania svojho esa Mate 20 Pro nezabudol spraviť srandu z nových iPhonov a ich pomalých nabíjačiek.

Gigant Huawei si počas predstavovania svojho tohtoročného esa nezabudol spraviť srandu z nových iPhonov a ich pomalých nabíjačiek. V základnom balení sa totiž nachádza iba 5 W adaptér, ktorý je dokonca ešte pomalší ako bezdrôtové nabíjanie Mate 20 Pro.

Hi-tech novinka z Číny si rozumie s Qi podložkami s výkonom o veľkosti až do 15 W. To pre používateľa znamená, že ak siahne po tej najlepšej, tak v priebehu pol hodiny doplní približne 30 percent z celkovej kapacity 4 200 mAh batérie. Keď však siahne po drôtovom riešení z krabice, tak za tú istú dobu naplní až 70 percent. 40 W je jednoducho 40 W.

Jednou z tých najzaujímavejších inovácií v Mate 20 Pro je ale predovšetkým jeho reverzné nabíjanie. Lepšie povedané bezdrôtové reverzné nabíjanie, ktoré zmení čerstvo predstavený smartfón na šikovnú bezdrôtovú nabíjačku. Keď teda k nemu priložíme iný smartfón s podporou pre štandard Qi, v tom momente začne prebiehať prenos elektrickej energie z jedného mobilného zariadenia do druhého.

TIP REDAKCIE
Honor 60 a Honor 60 Pro sa odhalili na fotografiách, poznáme aj časť špecifikácií
Mate 20 Pro a jeho 15 W bezdrôtové nabíjanie

Vyššie spomínaný 5 W adaptér sa dokonca nachádza i v balení poriadne drahého iPhone XS alebo ešte drahšieho iPhone XS Max. Ak zákazník kalifornského jabĺčka túži po rýchlejšom nabíjaní, musí si za dodatočných 75 eur dokúpiť rýchlu nabíjačku vrátane nevyhnutnej redukcie na USB C port.

Predpredaj novinky Huawei Mate 20 Pro začína už od dnešného dňa. A to spolu s odporúčanou cenovkou na úrovni 999 eur.

Huawei Mate 20 Pro

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať