Messenger Lite

Facebook sprístupnil Messenger Lite pre iOS, má to však jeden háčik

Sociálna sieť Facebook sprístupnila odľahčenú verziu populárnej aplikácie Messenger pre operačný systém iOS. Zatiaľ však iba v tejto krajine.

Sociálna sieť Facebook sprístupnila odľahčenú verziu populárnej aplikácie Messenger pre operačný systém iOS. Problém však tkvie v tom, že zatiaľ iba v jednej krajine. A Slovensko to, samozrejme, nie je.

Pretože ide o Turecko, informuje PhoneArena. Po skončení beta testu by mali prísť na rad i ďalšie krajiny, no zatiaľ nevieme žiadne bližšie informácie, ako dlho ešte potrvá.

Rozdiel medzi klasickou aplikáciou Messenger a Messenger Lite tkvie v tom, že tá druhá je menej náročná na dáta. A to ako počas inštalácie, tak aj počas jej používania. Vývojári ju totiž trošku osekali, čiže zjednodušili, aby šetrila naše dátové balíčky aj úložiska. Základná funkcionalita však zostala bez akéhokoľvek zásahu.

Messenger Lite je pre operačný systém Android dostupný už dlhšie. Za ten čas sa navyše z neho stihla stať jedna z najpopulárnejších aplikácií v obchode Google Play. Vyhľadávajú ju predovšetkým tí používatelia, ktorí vlastnia staršie smartfóny so slabšou výbavou a skromnými úložnými priestormi.

TIP REDAKCIE
MediaTek chystá čipset pre lacnejšie vlajkové lode. Takýto výkon môžete čakať!

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať