Ford chce patentovať aplikáciu, vďaka ktorej budeme šoférovať naklonením smartfónu

Ford nedávno vymyslel patent na zvláštne bizarnú vec –  aplikáciu, ktorá nám dovolí šoférovať auto naklonením smartfónu alebo prejdením prstom po obrazovke.

Technologické pokroky vo výrobe autonómnych áut postupujú veľmi rýchlo. Niekedy je veľmi ťažké sledovať, čo všetko sa vo svete samo-ovládacích vozidiel deje. Ford nedávno vymyslel patent na bizarný spôsob ovládania auta naklonením smartfónu.

Už od začiatku roka vieme, že spoločnosť Ford Motor sa snaží vyvinúť autonómne auto, ktoré nemá žiadny volant a ani plynový pedál. Prestaviť si takéto auto môže byť ťažké. Ako budeme môcť nad ním prevziať kontrolu, ak by sa nám na ceste stalo niečo nepríjemné? Sú naozaj novodobé softvéry natoľko pokročilé, aby sme im dokázali do rúk vložiť svoj život na cestách a pri tom neohroziť aj život ostatných v premávke?

Všetky tieto otázky sa dožadujú odpovedí. Ovládať auto ako videohru v mobile znie na prvé počutie nebezpečne. Niektorí si však môžu myslieť, že je to skvelý nápad, pokiaľ tvorcovia systému eliminujú všetky nebezpečenstvá, ktoré môže takéto šoférovanie vytvoriť. Existujú hry, v ktorých ovládame virtuálne autá naklonením smartfónov, avšak ani ovládanie autíčka na obrazovke nie je úplne presné. Predstava, že takýto systém ovláda niekoľko tonové auto môže nateraz bohužiaľ naháňať husiu kožu.

TIP REDAKCIE
Sony chystá herný ovládač pre smartfóny: Podobá sa na DualShock

Či si táto technológia nájde cestu do sveta ešte nie je známe. 95 % patentov reálne licenciu ani nedostane. Ak by ale bol systém dokonale presný, môžeme byť na ceste za ešte inteligentnejšou a pokročilejšou budúcnosťou.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať