Ako z hororu: Vedci na dne oceánu natočili zvláštnu kreatúru bez hlavy

Austrálskym vedcom sa podarilo zachytiť na kameru niečo, čomu hovoria bezhlavá kuracia príšera, ktorá pripomína monštrá z hollywoodskych hororov.

Austrálskym vedcom sa podarilo zachytiť na kameru niečo, čo bolo predtým natočené len raz v histórii našej civilizácie. Takzvanú bezhlavú kuraciu príšeru, ktorá pripomína monštrá z hollywoodskych hororov, našli s pripravenou technikou už aj na dne hlbokého oceánu neďaleko pobrežia Antarktídy.

Ide o živočícha s odborným názvom enypniastes eximia. Za vytvorením veľmi vzácnych záberov stoja odborníci z Australian Antartic Division. A aby sa nimi mohli pochváliť pred celým svetom, tak ich v uplynulých dňoch zverejnili priamo na YouTube. Prvé video vzniklo v Mexickom zálive, informuje CNET.

Táto kreatúra má namiesto hlavy otvor s malými chápadlami a na pohyb po dne oceánu využíva zvláštne vyzerajúce štyri plutvy, ktoré pripomínajú ruky a nohy. V prostredí a hĺbke, kde žije, viac ani nepotrebuje. Preto musela byť použitá kamera s dostatočne vysokou odolnosťou voči poškodeniu. Jej špeciálne puzdro vraj zvládne tak extrémne podmienky, aké sú až 3 kilometre pod hladinou.

TIP REDAKCIE
Signal spúšťa dobrovoľné predplatné, podporí vývoj a prevádzku aplikácie

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať