iPhone XS

Apple zákazníci sú najvernejší: Až 70 % si určite opäť kúpi iPhone

Analytici si často dávajú zhotoviť rôzne prieskumy. Chcú zistiť ako sa zákazníci veľkých spoločností stavajú k ich najnovších produktom.

Analytici si často dávajú zhotoviť rôzne prieskumy. Chcú zistiť ako sa zákazníci veľkých spoločností stavajú k ich najnovších produktom. Aj na základe prieskumov potom prichádzajú s najnovšími odhadmi, ktoré majú vplyv na budúcnosť týchto firiem.

S podobným prieskumom prišli analytici banky Merrill Lynch. Výsledky ukazujú akú značku smartfónov si pravdepodobne zákazníci vyberú nabudúce. Zo zverejnenej tabuľky je jasné, že najvernejších zákazníkov má jednoznačne Apple.

Výsledky prieskumu.

V stĺpcoch nájdete aktuálne vlastnené telefóny, v riadkoch zas zariadenia, o ktorých ľudia uvažujú. Samotné hodnoty potom ukazujú percentuálny podiel zákazníkov, ktorí si daný model nakoniec zvolili.

Z výsledkov je zaujímavých niekoľko hodnôt. Tak napríklad, len 5 % majiteľov má podľa všetkého záujem o smartfón od Huawei, no predpokladáme, že ide o prieskum z USA, kde sa Huawei smartfóny zatiaľ nepredávajú.

Najviac zákazníkov, ktorí chcú ostať verní jednej značke patrí Apple. Až 70 % majiteľov sa už teraz rozhodla, že ako ďalší telefón chce opäť iPhone. Dobre sú na tom aj Samsung a Huawei. U ďalších výrobcov sú zákazníci nerozhodnejší. Najmenej verných zákazníkov má Motorola, u ktorej chce ostať len 11 % ľudí.

TIP REDAKCIE
Švédsko žiada EÚ, aby zakázala ťažbu kryptomien: Odvoláva sa na životné prostredie

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať