apple watch

Apple rieši problém: Hodinky Apple Watch mali ilegálne vyrábať pracujúci študenti

Apple sa hlavne od čias nasadenia Tima Cooka na pozíciu šéfa silou mocou snaží zabrániť tomu, aby vo fabrikách kde vyrába svoje zariadenia dochádzalo k porušeniam pravidiel.

Apple sa hlavne od čias nasadenia Tima Cooka na pozíciu šéfa silou-mocou snaží zabrániť tomu, aby vo fabrikách, kde vyrába svoje zariadenia, dochádzalo k porušeniam pravidiel. Aj napriek snahe spoločnosti sa to stáva.

Americký gigant momentálne vyšetruje obvinenia týkajúce sa výroby Apple Watch. Jeden z dodávateľov, Quanta Computer, mal ilegálne zamestnávať študentov, ktorí pomáhali vyrábať súčiastky pre čoraz populárnejšie nositeľné zariadenie.

Na situáciu ako prvý upozornil server The Financial Times, ktorý zistil, že vo fabrike pracovali desiatky študentov. Tí mali na „papieri“ vystupovať ako stážisti, no v skutočnosti pracovali na smeny. Niektorí študenti dokonca pracovali 6 dní v týždni na 12-hodinové smeny.

Apple sa k problému stavia zodpovedne. Hovorca firmy okamžite odkázal médiám, že obvinenie „urgentne“ preberú a na základe zistení budú konať. Apple má „nulovú toleranciu“ voči firmám, ktoré porušujú ich prísne pravidlá.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Motorola Edge 20 Pro: Neobyčajne obyčajný smartfón za dobrý peniaz

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať