Američania si telefón nechávajú 3 roky. Ako sú na tom Slováci?

Smartfóny sú čoraz drahšie a drahšie. V kombinácii s dvojročnými paušálmi, ktorými sú zaviazaní mnohí z nás to často znamená, že voľba smartfónu je pre ľudí záväzok na dva a viac rokov.

Smartfóny sú čoraz drahšie a drahšie. V kombinácii s dvojročnými paušálmi, ktorými sú zaviazaní mnohí z nás, to často znamená, že voľba smartfónu je pre ľudí záväzok na dva a viac rokov. Nie je to pritom správanie, ktoré je bežné len u nás na Slovensku.

Podľa informácií spoločnosti HYLA Mobile Inc. sa rovnako správajú aj Američania, ktorí si telefón nechávajú v priemere 2,83 roka. Pred dvoma rokmi bola táto hodnota na úrovni 2,39 roka.

Zaujímavé je, že majitelia iPhonov si svoje zariadenie v priemere nechávajú dlhšie než majitelia Android smartfónov. HYLA Mobile vo svojej analýze vidí, že priemerný majiteľ iPhonu si svoj telefón nechá 2,92 roka, čo je oproti priemeru 2,37 roka spred dvoch rokov poriadny posun vpred. Čo sa majiteľov Android zariadení týka, tí si svoje telefóny nechávajú 2,66 roka (Q3 2018). V roku 2016 bola táto hodnota na úrovni 2,44 roka.

TIP REDAKCIE
Z drahej handričky od Apple si uťahuje už aj Elon Musk. Začal predávať píšťalku za 50 dolárov

Rozhodnutie nekúpiť si nový smartfón

Aj napriek tomu, že väčšina smartfónov v USA je financovaných cez paušál, po uplynutí 2-ročnej viazanosti sa veľa ľudí nerozhodne siahnuť po novom zariadení. Spotrebitelia na túto príležitosť čakajú v priemere ešte takmer jeden rok. To, samozrejme, dáva zmysel. Dvojročný smartfón (hlavne vyššej triedy) by mal zvládať každodenné veci bez akýchkoľvek problémov. Ak nie ste do smartfónov blázni, je zbytočné investovať len preto, aby ste mali novinku.

Každopádne, poďme zistiť ako to je na Slovensku. Dajte nám vedieť ako často meníte svoje zariadenie vy. Tešíme sa na odpovede!

Ako dlho používate smartfón kým ho vymeníte za novší model?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať