xiaomi mi mix 3

Xiaomi: Žiadna technológia zatiaľ nie je tak drahá, aby sme telefóny predávali za viac ako 600 €

Žijeme v dobe, v ktorej už 1 000 € nie je takou raritou ako kedysi. Minimálne jeden z výrobcov však svojim zákazníkom prisľúbil, že ceny tak drasticky zvyšovať nebude.

Žijeme v dobe, v ktorej už 1 000 € nie je takou raritou ako kedysi. Minimálne jeden z výrobcov však svojim zákazníkom prisľúbil, že ceny tak drasticky zvyšovať nebude.

Samozrejme, týmto výrobcom je čínsky výrobca Xiaomi, ktorý so smartfónmi začal podnikať len v roku 2011. Dnes je štvrtým najväčším výrobcom na svete s ambíciami putovať ešte vyššie.

Výkonné, kvalitné, lacné

Spoločnosť je známa hlavne vďaka zariadeniam s obrovským výkonom, kvalitnou konštrukciou, vyladeným systémom a nízkou cenou. Pekným príkladom je napríklad nový Xiaomi Pocophone F1, ktorý je najlacnejším smartfónom s procesorom Snapdragon 845.

O plánoch spoločnosti do budúcnosti porozprával Manu Kumar Jain, jeden z predstaviteľov pre indický trh. Ten zákazníkov ubezpečil, že Xiaomi cenu za zariadenie nikdy nedvihne nad úroveň 699 dolárov (604 €). Tam však neskončil. Doplnil, že vo svete momentálne neexistuje dostupná technológia, ktorá by ich prinútila zvýšiť cenu natoľko, aby sa dostali nad spomínanú čiastku. Celkom odvážne slová!

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?

Vyššia cena jedine kvôli komponentom

Xiaomi zariadenia však môžu byť drahšie. Spoločnosť limituje len maržu za jedno predané zariadenie na 5 %. Ak však porastie cena komponentov, porastie výrobná a tým pádom aj finálna cena telefónov. Či takáto situácia nastane v blízkej budúcnosti je diskutabilné. Xiaomi už teraz nakupuje najvýkonnejšie čipsety od Qualcommu a používa kvalitné, veľkokapacitné batérie. Cenu to zatiaľ nijak extrémne neovplyvnilo.

Xiaomi zarába inak. Svoje zariadenia chcú dostať do rúk čo najviac ľudí, aby potom mohli zarábať na predajoch digitálnych produktov, poprípade reklamách, ktoré sa na niektorých trhoch nachádzajú priamo v používateľskom rozhraní MIUI.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať