rodinna mediateka

Rodinná mediatéka od Google je už dostupná aj u nás. Čo ponúka?

Spoločnosť Google v týchto dňoch rozširuje dostupnosť služby známej skôr ako Rodinná knižnica, ktorá bola pôvodne oficiálne predstavená ešte v roku 2016.

Spoločnosť Google v týchto dňoch rozširuje dostupnosť služby známej skôr ako Rodinná knižnica, ktorá bola pôvodne oficiálne predstavená ešte v roku 2016. Rozšírenie dostupnosti sa týka aj Slovenska, kde Google novú službu zavádza pod označením Rodinná mediatéka. 

Rodinná mediatéka padne vhod každému užívateľovi služieb Google, ktorý nakupuje aplikácie, hry, filmy, e-knihy a ďalší obsah v obchode Google Play. V rámci rodinnej mediatéky totižto môže tento zakúpený obsah zdieľať s piatimi členmi svojej rodiny.

Pochopiteľne, rodinná mediatéka sa riadi istými pravidlami. Správca skupiny musí mať 18 rokov, platnú platobnú kartu, ktorá bude využívaná ako rodinný spôsob platby a nesmie byť členom inej rodinnej skupiny.

rodinna mediateka

Zakúpený obsah je následne možné do rodinnej mediatéky pridávať automaticky alebo manuálne. Je na vás, aký obsah budete s rodinou zdieľať. Ak chcete rodinnú mediatéku používať, musíte sa zaregistrovať v obchode Google Play. Postup je jednoduchý.

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu

Otvorte aplikáciu obchod Play, v ľavostrannom menu ťuknite na položku Účet, následne na Rodina a zvoľte Zaregistrovať sa na používanie rodinnej mediatéky. Potom sa už stačí len riadiť pokynmi na obrazovke. Samotná registrácia zaberie krátky čas.

Rodinná mediatéka ponúka niekoľko možností. Zakúpené položky môžete odstraňovať alebo pridávať, obsah samotný je možné obmedziť pre konkrétnych členov rodiny a tak podobne. Všetky podrobnosti a riešenia najčastejších problémov nájdete v prípade potreby na tejto prehľadnej stránke spoločnosti Google, ktorá je dostupná v slovenskom jazyku.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať