Robot podobajúci sa na nepeknú húsenicu má brázdiť naše telo preto, aby nás udržal zdravých

Robot podobajúci sa na húsenicu by nám mohol v budúcnosti pomôcť brať lieky správne a načas aj keď možno nevyzerá najkrajšie.

Robot podobajúci sa na húsenicu by nám mohol v budúcnosti pomôcť brať lieky správne a načas. Napriek tomu, že vyzerá nepekne a určite by si ho mnohí z nás nevedeli predstaviť potulovať sa po našom organizme, by však mohol byť skutočne užitočný.

Šialená nápaditá a pre niekoho nechutná novinka prichádza z Hong Kongu. Robot vyzerá ako kríženec húsenice a akéhosi plochého pásiku papiera. Má strašidelné nohy, ktoré sa ponášajú na vlasy či chlpy a možno to znie neuveriteľne, ale práve tie zaručujú jeho správnu funkčnosť. Dokáže totiž vďaka nim prechádzať rôzne textúry našej vnútornej anatómie.

Ešte stále však nie je jasné, ako sa nám robot dostane dnu, no je dosť možné, že prehltnutím. Akonáhle však bude robot vo vnútri tela, dokáže sa preplaziť rôznymi telovými tekutinami ako krv alebo hlien. “Robustný povrch a meniaca sa štruktúra rôznych tkanív vo vnútri ľudského tela sťažuje presúvanie nášho robota,” tvrdí spoluautor Wang Zuankai. “Náš viacnohý robot však ukazuje pôsobivý výkon vo zvládaní rôznych terénov.”

Zariadenie bude zbierať aj údaje z vnútra nášho tela a výrazne rozšíri oblasť výskumu

Robot možno nie je pekný, no je úžasnou súčasťou inžinierstva. Dokáže sa prešplhať cez prekážky omnoho vyšších než je on sám a unesie náklad 100-krát ťažší než je jeho vlastná hmotnosť. Po usadení sa v našom tráviacom systéme alebo akomkoľvek inom, uvoľní liečivú látku a postupne bude udržovať pacientov zdravých.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!
Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať