europsky obsah

Služby ako Netflix alebo Amazon budú musieť vysielať viac európskeho obsahu

Služby ako Netflix, Amazon Prime Video alebo ďalšie im podobné sa celkom dobre udomácnili v európskych krajinách. Vysoko kvalitný filmový a seriálový obsah je vďaka nim dostupný za akceptovateľné mesačne poplatky.

Služby ako Netflix, Amazon Prime Video alebo ďalšie im podobné sa celkom dobre udomácnili v európskych krajinách. Vysoko kvalitný filmový a seriálový obsah je vďaka nim dostupný za akceptovateľné mesačné poplatky.

Či už vám v týchto službách chýbalo viac domácej európskej produkcie alebo nie, vedzte, že jej viac bude. Obsah vysielaný VoD službami bude musieť minimálne v 30-tich percentách z celkového objemu pochádzať z miestnych zdrojov. Jednotlivé štáty EU budú môcť dokonca podľa uváženia požadovať ešte väčší podiel (40%).

Pre popredný server Variety to exkluzívne uviedol Roberto Viola, hlavný člen Európskej komisie. Nové pravidlá ešte nemajú oficiálnu platnosť. Záverečné hlasovanie prebehne v EK v decembri. Roberto Viola ale rozpory neočakáva a považuje ho za hotovú vec.

„Je to len formalita“, vyhlásil pre spomínaný server na filmovom festivale v Benátkach.

filmy a seriály
PXhere

Nariadenie EK bude flexibilné. Platformy môžu európske filmy a seriály jednoducho zakúpiť v rámci licencií na vysielanie. Môžu ich sami financovať a produkovať, čo sa taktiež javí ako dobrý prínos k ich kvalite a zviditeľneniu.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Jednotlivé európske krajiny často prevádzkujú rôzne filmové fondy, do ktorých by mohli spoločnosti ako Netflix a Amazon prispievať istou čiastkou, čím by produkciu obsahu podporili. Dobrým príkladom je napr. Nemecko.

Pre Netflix nebude mať nové nariadenie významný dopad. Jeho vysielanie miestneho obsahu sa už teraz približuje k 30-percentnej hranici. Ani ďalší poskytovatelia by s novým nariadením nemali mať väčšie problémy.

Definitívnu podobu nariadenia spoznáme v decembri.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať