Lenovo Yoga C630 je prvý laptop na svete s čipsetom Snapdragon 850

Na podujatí IFA 2018 uzrel svetlo sveta nový laptop, ktorý ako prvý na svete poháňa čipset Snapdragon 850 z dielne spoločnosti Qualcomm.

Na podujatí IFA 2018 uzrel svetlo sveta nový laptop, ktorý ako prvý na svete poháňa čipset Snapdragon 850 z dielne spoločnosti Qualcomm. Ide o model Yoga C630 od čínskeho giganta Lenovo. Koľko teda stojí a kedy dorazí na pulty obchodov?

Novinka sa začne predávať od tohto mesiaca, čiže od septembra, a to s cenovkou od 999 eur. Zákazník môže počítať s konvertibilnou konštrukciou, operačným systémom Windows, 8 GB operačnou pamäťou RAM alebo s 256 GB UFS 2.1 úložiskom. Za zmienku však stojí aj výdrž, pretože laptop vraj zvládne prehrávať video viac ako 25 hodín.

Displej dostal kompaktnú 13,3-palcovú uhlopriečku vrátane Full HD rozlíšenia. Nechýba mu ale ani dotyková vrstva, takže tento stroj možno ovládať i prostredníctvom interakcie prstu so zobrazovacím panelom.

Čipset Snapdragon 850 zahŕňa mobilný modem X20, a to pre používateľa znemená, že bude mať vďaka SIM karte k dispozícii siete mobilných operátorov a ich dáta. Teoretické maximum tentokrát dosahuje podľa dostupných informácií až 1,2 Gbps, čo je o 0,2 Gbps viac, ako dosahoval modem v starších laptopoch s čipsetmi Snapdragon.

TIP REDAKCIE
EÚ prichádza s novou smernicou: Poistenie zrejme bude povinné aj pre výkonnejšie elektrické kolobežky

Porty na konštrukcii Lenovo Yoga C630 pozostávajú z dvoch USB typu C a 3,5 mm jacku, pričom nechýba ani snímač odtlačkov prstov. Plnohodnotné USB tu však budete hľadať márne, pretože nič také nie je v ponuke.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať