Tesla Model S

Idú s dobou: Belgická polícia začala používať elektromobily Tesla Model S

Belgická polícia dostala do služby tri nové elektromobily s americkou značkou Tesla. Dva z nich poslúžia na hliadkovanie a jeden bude určený pre potreby šéfa oddelenia.

Belgická polícia dostala do služby tri nové elektromobily s americkou značkou Tesla. Dva z nich poslúžia na hliadkovanie a jeden bude určený pre potreby šéfa oddelenia. V prvom prípade hovoríme o luxusnom sedane Model S 85D, v tom druhom o mierne lepšej verzii 90D.

Ako informuje Electrek, modifikáciu áut zabezpečil miestny predajca Nikola. A aby nám ukázal, ako vyzerá výsledok, tak poslal hneď niekoľko autentických záberov z viacerých uhlov pohľadu. Vďaka tomu je možné vidieť, že na streche a prednej maske pribudli policajné majáky.

Prečo sa rozhodli zrovna pre Tesla Model S odôvodnili jeho vynikajúcou technickou špecifikáciou. Špičková akcelerácia vrátane skvelého dojazdu na jedno nabitie im vraj poskytujú všetko na to, aby v prípade potreby dokázali bleskovo zasiahnuť a zadržať podozrivú osobu.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!
Nikola via Electrek.co

Nejde však o žiadnu raritu. K podobnému kroku sa už totiž stihlo odhodlať viacero policajných oddelení z viacerých kútov sveta, predovšetkým v Spojených štátoch amerických. Výnimkou nie je dokonca ani Kanada, kde nesiahli po sedane, ale po elektrickom SUVčku Tesla Model X.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať