Ilustračný obrázok

Tohtoročné ani budúcoročné iPhony neponúknu snímač odtlačkov v displeji

Kalifornské jabĺčko neintegruje do displeja tohtoročnej a zrejme ani budúcoročnej generácie smartfónu iPhone biometrický snímač.

Kalifornské jabĺčko neintegruje do displeja tohtoročnej a zrejme ani budúcoročnej generácie smartfónu iPhone biometrický snímač. Renomovaný analytik si totiž myslí, že ešte na niečo také nenastal správny čas. Teda aspoň z pohľadu spoločnosti Apple.

Tá si vraj chce podľa čerstvých slov človeka s menom Ming-Chi Kuo počkať na príchod schopnejších a zároveň i menej obmedzených snímačov odtlačkov, aby tak dokázala zabezpečiť svojim zákazníkom prvotriednu skúsenosť z používania. Cenovo prijateľná úroveň tejto modernej technologickej vymoženosti dokáže zatiaľ čítať biometrický identifikátor iba na určitých miestach zobrazovacieho panelu, nie na úplne celej obrazovke. A to vraj jabĺčku nestačí.

Výrobcovia Android smartfónov s tým však nemajú absolútne žiadny problém. Počas uplynulých mesiacov sme mali totiž príležitosť vidieť zopár pokročilých modelov, ktoré boli predstavené so zabudovaným snímačom odtlačkov v displeji. Huawei jeden taký dokonca predstavil ešte koncom toho minulého popri kúsku Mate 10 Pro.

Podstatné tu ale je, že v každom jednom prípade išlo iba o akúsi analýzu, aby tak výrobcovia zistili reakcie verejnosti a podľa toho sa zariadili.

TIP REDAKCIE
Ruský súd zastavil predaj smartfónov Samsung, týka sa to 61 modelov

Trend začne naberať na obrátkach až v roku 2019, píše server 9to5mac, vďaka čomu sa z tohto spôsobu zabezpečenia stane súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu. Odborníci hovoria až o 500-percentnom náraste integrácie biometrickej technológie, z čoho možno pomerne jednoducho vydedukovať, že spätná väzba od potenciálnych zákazníkov nie je vôbec zlá.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať