Matrix

Elon Musk: Žijeme v simulácii, ktorá pripomína Matrix

Elon Musk si myslí, že žijeme v tak dokonalej virtuálnej realite, že ju považujeme za náš skutočný svet.

Všetci vraj žijeme v tak dokonalej virtuálnej realite, že ju považujeme za náš skutočný svet. Namiesto headsetov máme však ľudské telá z mäsa a kostí, ktoré nám umožňujú fungovať v takzvanej pseudorealite, aká bola i súčasťou kultového filmu Matrix.

Tak vníma Elon Musk realitu okolo nás. Tento kontroverzný vizionár v poslednej časti šou Joe Rogan Experience prezradil aj zopár zaujímavých detailov o tom, čo si myslí o našej existencii. Áno, niečo podobné sme už počuli, tentokrát je ale k dispozícii trošku viac detailov. Čo sme sa teda po novom dozvedeli?

Elon považuje naše životy za súčasť jednej veľkej simulácie. To najlepšie na tom celom ale je, že tá údajne neexistuje iba jedna, ale hneď viacero. Spolu tak vytvárajú niečo, čo on sám nazýva takzvaným multivesmírom.

“Myslím, že s najväčšou pravdepodobnosťou – je to iba o pravdepodobnosti – existuje veľa, veľa simulácií,” prezradil v rozhovore a zároveň dodal, že ich môžeme nazývať buď realitou alebo “multivesmírom”. Oboje je správne.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

V šou Joe Regan Experience bola reč o futuristickom lietadle na elektrickú energiu s VTOL technológiou, potenciálne nadchádzajúcom produkte od energetickej spoločnosti Tesla a aj o tejto pseudorealite v štýle kultového Matrixu, kde mali vyvolení takmer neobmedzené možnosti.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať