Elon Musk pracuje na elektrickom lietadle, ktoré bude vertikálne vzlietať aj pristávať

Kontroverzný vizionár Elon Musk prezradil, že pracuje na lietadle, ktoré sa vymyká dnešným štandardom.

Kontroverzný vizionár prezradil, že pracuje na lietadle, ktoré sa vymyká dnešným štandardom. Ďalší veľký nápad človeka s menom Elon Musk totiž poháňa elektrická energia a keď pristáva alebo vzlieta do výšin, realizuje prudký kolmý pohyb.

Elektrické lietadlo však nepatrí medzi aktuálne priority šéfa spoločností, ako je Tesla či SpaceX, preto s ním ešte stále nelieta. Tie momentálne tvorí stacionárne ukladanie energie, čiže veľké batérie, solárna energia a elektrické vozidlá. Dozvedeli sme sa to vďaka jeho slovám z nedávneho rozhovoru v populárnej šou Joe Rogan Experience, kde padla reč na viacero zaujímavých tém.

Elon Musk povedal, že “má dizajn pre lietadlo”, ktoré by malo byť podstatne lepšie ako dnešné lietadlá. Na bližšie detaily bol ale zatiaľ skúpy. Prezradil nám iba VTOL technológiu, čo inými slovami znamená vyššie spomínané vertikálne pristávanie aj vzlietanie. Výhodou v takom prípade sú podstatne menšie nároky na priestor, pretože dopravný prostriedok nepotrebuje žiadnu pristávaciu a ani štartovaciu dráhu.

Najsprostejší experiment

Vizionár v šou Joe Rogan Experience stihol i zosmiešniť našu závislosť na fosílnych palivách. Nazval ju totiž “najsprostejším experimentom v ľudskej histórii”, píše The Verge.

Ako sme sa už stihli párkrát presvedčiť, Elon neskrýva svoju averziu voči všetkému, čo nefunguje prostredníctvom energie z obnoviteľných zdrojov. Preto si ani tentokrát nedával servítku pred ústa. Keď začala téma o palivách z odumretých rastlín a živočíchov, tak ich ani zďaleka nešetril. Viac na videu nižšie.

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať