BMW Vision iNext

BMW vyvinulo inteligentný materiál, ktorý premení interiér auta na dotykovú plochu

Nemecká špička z automobilového priemyslu, spoločnosť BMW, vyvinula tak pokročilý materiál, že s ním možno ovládať jej revolučný elektromobil Vision iNext.

Je len otázkou času, kedy začne konvenčné tlačidlá alebo obrazovky nahrádzať modernejšia a najmä diskrétnejšia alternatíva. Nemecká špička z automobilového priemyslu, spoločnosť BMW, vyvinula tak pokročilý materiál, že s ním možno ovládať jej revolučný elektromobil Vision iNext.

A to doslovne. Keďže tento futuristický vynález tvorí interiér spomínanej hi-tech novinky na štyroch kolesách, ktorá bola odhalená koncom uplynulého týždňa, netreba sa načahovať k palubnej doske a jej ovládacím prvkom. Akýchkoľvek fyzicky dostupný povrch tu totiž funguje aj ako dotykový displej.

BMW Vision iNext
Vision iNext

Výrobca tvrdí, že ide o takzvaný inteligentný materiál s digitálnymi kapacitami, z ktorého sa dá vyrobiť prispôsobiteľný hi-tech poťah. Toto unikátne tkanivo obsahuje miniatúrne technológie, vďaka čomu dokáže elektromobil BMW Vision iNext zobrazovať priamo na sedadlách alebo dverách digitálne tlačidlá alebo príslušné informácie.

“Tradičný automobil sa bez akýchkoľvek pochýb premenil na inteligentné vozidlo,” prezradil Klaus Fröhlich, člen vrcholového manažmentu BMW, pričom dodal, že “chcú byť lídrom aj v tejto oblasti” spotrebiteľského trhu.

TIP REDAKCIE
Sony chce žalovať firmu, ktorá predáva bočné kryty na PlayStation 5
BMW Vision iNext
Vision iNext

Vision iNext reprezentuje jeden z najnovších konceptov z dielne automobilky BMW. Ide o špičkovo vybavený kúsok s karosériou malého SUVčka, elektrickým pohonom, plnohodnotným autopilotom, plnohodnotnou konektivitou, inteligentným materiálom a svojským dizajnom. Výrobca prezradil, že produkčnú verziu odhalí v priebehu roka 2021, takže si na príchod do obchodov ešte nejaký ten čas počkáme.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať