lg g7

LG predstavuje model G7 One a G7 Fit, prekvapením je čistý operačný systém

Aj spoločnosť LG sa účastní technologického veľtrhu IFA 2018, na ktorom dnes oficiálne predstaví dvojicu nových smartfónov. Tie sa na verejnosti objavili v predstihu aj keď je pravdou, že nám zatiaľ chýba zmienka o cene a dostupnosti.

Aj spoločnosť LG sa účastní technologického veľtrhu IFA 2018, na ktorom dnes oficiálne predstaví dvojicu nových smartfónov. Tie sa na verejnosti objavili v predstihu aj keď je pravdou, že nám zatiaľ chýba zmienka o cene a dostupnosti.

Nové smartfóny nesú označenie LG G7 One a LG G7 Fit. Oba síce podliezajú vlajkovú kategóriu, no ide o veľmi dobre vybavené zariadenia, ktoré sú zaujímavejšie, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Teda, minimálne jedno z nich.

LG G7 One

LG G7 One totižto patrí do kategórie Android One. Výrobca neočakávane stavil na čistú formu operačného systému Android, ktorá je vyzdvihovaná vďaka rýchlemu a stabilnému chodu a pravidelným aktualizáciám. Verzia 8.1 Oreo tak bude čoskoro povýšená na Android 9 Pie.

Výkon má na starosti vlaňajšia vlajková procesorová sada Snapdragon 835, ktorá má stále viac ako dostatok výkonu. 4 GB RAM je optimum, 32 GB úložisko možno zamrzí. Slot na microSD kartu ale zhltne 512 GB médium.

G7 One
LG

Obrazovka má extra úzky pomer strán 19,5:9 charakterizovaný tiež uhlopriečkou 6,1″ a jemným QHD+ rozlíšením. Snímač odtlačkov sa nachádza pod hlavným samostatným fotoaparátom s rozlíšením 16 Mpx a vysokou svetelnosťou f/1.6. Zle nevyzerá ani 8 Mpx selfie kamera so svetelnosťou f/1.9 a 80-stupňovým zorným poľom.

Nechýba audio podpora Quad DAC a DTS: X, odolnosť IP68MIL-STD 810G, či 3000 mAh batéria s technológiou Quick Charge 3.0. Obe zariadenia majú zárez v displeji a prevedením vychádzajú zo súčasnej vlajkovej lode LG G7 ThinQ.

LG G7 Fit

LG G7 Fit na rozdiel od súrodenca vyššie ponúka typické užívateľské prostredie výrobcu LG UX, ktoré stojí na OS Android 8.1 Oreo. Aj v tomto prípade sa počíta s aktualizáciou na OS Android 9 Pie. Tá však príde neskôr, keďže prednosť majú zariadenia z klubu Android One.

TIP REDAKCIE
Vyšší, hrubší a širší: LG V40 s piatimi kamerami na nových renderoch

Výkon bude dávkovať čipset Snapdragon 821 spolu so 4 GB operačnou pamäťou a 32/64 GB rozšíriteľným úložiskom. Aj tento model má 3000 mAh batériu, prevodník Quad DAC alebo odolnosť voči vode, rovnako tak 6,1″ LCD displej s QHD+ rozlíšením.

G7 Fit
LG

16 Mpx fotoaparát má horšiu svetelnosť f/2.2. Predná kamera je totožná s modelom vyššie.

Ťažko odhadovať cenu, no ak LG neprestrelí, hlavne prvý menovaný model môže byť z užívateľského hľadiska príťažlivý. Obzvlášť, ak sa objaví v ponuke operátorov aj s patričnou dotáciou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať