Fortnite pre Android: Na inštaláciu z Google Play zabudnite

Fortnite ako jedna z najpopulárnejších, ak nie rovno najpopulárnejšia hra súčasnosti zatiaľ nemá verziu pre zariadenia s operačným systémom Android. Hru si môžete zahrať na Mac, PS4, Windows PC či smartfónoch s iOS.

Fortnite ako jedna z najpopulárnejších, ak nie rovno najpopulárnejšia hra súčasnosti zatiaľ nemá verziu pre zariadenia s operačným systémom Android. Hru si môžete zahrať na Macu, PS4, Windows PC či smartfónoch a tabletoch s iOS.

Fortnite pre Android určite bude, čo vývojári už dávnejšie prisľúbili. S blížiacim sa uvedením hry sa však objavujú nové a nové obmedzenia. Tým prvým je exkluzívna dostupnosť, ktorá sa týka phabletu Samsung Galaxy Note 9.

Mobilnú verziu hry pre Android si zo začiatku budú môcť zahrať iba vlastníci horúcej novinky od Samsungu, ktorá bude predstavená už tento štvrtok. Ďalej to vyzerá, že Fortnite Mobile sa nebude dať hrať na každom Android zariadení.

Kompatibilita sa podľa zverejneného zoznamu týka asi 40-tich modelov. V zozname chýbali niektoré výkonné vlajkové lode, ktoré si s hrou určite poradia. Zoznam kompatibilných zariadení tak nakoniec bude obsiahlejší, no aj tak môžu mať používatelia niektorých modelov jednoducho smolu.

fortnite pre android
Hra Fortnite je dostupná na niekoľkých platformách. Android zatiaľ chýba

Šéf vývojárskeho štúdia Epic Games Tim Sweeney pre server The Verge navyše potvrdil, že Fortnite pre Android sa nebude nachádzať v obchode Google Play. Hru si tak nestiahnete obvyklým a jednoduchým spôsobom, na ktorý ste zvyknutí.

Tvorcovia hru ponúknu záujemcom prostredníctvom vlastných internetových stránok, odkiaľ si ju budú môcť slobodne stiahnuť. Zatiaľ nie je jasná forma, s najväčšou pravdepodobnosťou ale pôjde o inštalačný APK súbor, ktorý bude nutné nainštalovať manuálne.

TIP REDAKCIE
Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?

Dôvod? Google.

Dôvod, prečo sa tvorcovia vyhýbajú obchodu Play je ekonomický. Google si z každej predanej aplikácie, hry a z nákupov uskutočnených v aplikáciách a hrách berie províziu vo výške 30-tich percent. Pán Sweeney si myslí, že ide o neprimerane veľký podiel, preto budú hru distribuovať vlastnou cestou a všetky peniaze tak zostanú im.

Konkurenčné PUBG Mobile ani ďalšie úspešné hry s podmienkami spoločnosti Google a obchodu Play problém nemajú. Fortnite Mobile zarobil po pár týždňoch od spustenia pre platformu iOS viac ako 10 miliónov dolárov.

Hra je pritom dostupná zadarmo. Reálne peniaze sa dajú minúť iba v rámci mikro transakcií, ktoré ale neovplyvňujú hrateľnosť. Rovnaký princíp vyznáva aj PUBG Mobile. To, že sa autori rozhodli hru distribuovať vlastným spôsobom, je v poriadku. Google nikoho nenúti využívať obchod Play ako cestu k užívateľom.

Manuálna inštalácia aplikácií a hier je často spájaná s bezpečnostným rizikom. Snáď ho tvorcovia Epic Games nepodcenia a web dobre zabezpečia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať