ford

Ford má problém: Vymieňa nabíjacie káble hybridov a elektromobilov

Niekoľko mesiacov po tom, ako Ford prehlásil, že končí s výrobou všetkých automobilov okrem známych a populárnych Mustangov, prichádza spoločnosť s ďalšou, nie zrovna veselou správou.

Niekoľko mesiacov po tom, ako Ford prehlásil, že končí s výrobou všetkých automobilov okrem známych a populárnych Mustangov, prichádza spoločnosť s ďalšou, nie dvakrát veselou správou.

Správa je však určená pre majiteľov starších hybridov a EV, no netýka sa priamo vozidiel. Zlá správa sa týka nástenných nabíjacích káblov, ktoré sú podľa nových zistení až životu nebezpečné.

Automobilka sa teda rozhodla vyzbierať a vymeniť až okolo 50 tisíc 120-voltových nabíjacích káblov, ktoré boli pribalené k modelom 2012-15 Ford Focus Electric, 2013-15 Ford Fusion Energi a 2013-15 Ford C-MAX Energi.

Kde presne je chyba?

Ford upozorňuje majiteľov vyššie uvedených modelov, že pokiaľ je kábel zapojený do zásuvky, ktorá je opotrebovaná, nie je na vyhradenom okruhu alebo je inak poškodená, môže sa zásuvka prehriať a tým pádom, bohužiaľ, aj začať horieť.

[irp]

Každý jeden z majiteľov postihnutých modelov má možnosť svoju starú a nebezpečnú nabíjačku odniesť do jednej z pobočiek spoločnosti Ford, kde mu ju vymenia za novú, tentokrát dúfajme, že bezpečnú.

Total
0
Zdieľaní