Tesla Model S

Elektromobil Tesla Model S začal priamo na diaľnici horieť

Ďalší z elektromobilov od spoločnosti Tesla skončil v plameňoch. K incidentu tentokrát došlo počas toho, ako sa pohyboval po diaľnici.

Ďalší z elektromobilov od spoločnosti Tesla skončil v plameňoch. K incidentu tentokrát došlo počas toho, ako sa pohyboval po diaľnici. Nešlo však o žiadnu náhodu, ale o výsledok menšej havárie, pretože luxusný sedan Model S nabúral do objektu, ktorý tam nemal čo robiť.

Čerstvý dopravný incident sa odohral na amerických cestách, konkrétne v štáte New Jersey. Horiace osobné vozidlo je navyše i zachytené na fotografiách, čo stihli zachytiť pohotoví okoloidúci. Obrovské plamene, ktoré šľahali z prednej časti karosérie, totiž pútali veľkú pozornosť. Tie však neboli prítomné hneď od začiatku.

Z vyjadrenia automobilky Tesla vyplýva, že šofér stihol po náraze medzičasom bezpečne zastaviť a aj vystúpiť. Až potom začal jeho elektromobil horieť. Vyššie spomínaný objekt, ktorý za to mohol, vypadol z konštrukcie kamiónu, kde slúžil na pripevnenie návesu.

TIP REDAKCIE
Slováci majú najvýkonnejší superpočítač: Vyrovnáva sa ľudskému mozgu!

“Vlastník tohto vozidla oznámil, že jeho Model S narazil do veľkého odpruženého komponentu, ktorý vypadol z 18-kolesového kamiónu, a to spôsobilo, že Model S stratil svoju pôvodnú trajektóriu a vodič zase kontrolu nad vozidlom. Dokázal sa však dostať do bezpečia ešte predtým, než došlo k nejakému požiaru. Prezradil nám, že je šťastný, že ho auto udržalo v bezpečí, aj keď išlo o tak vážnu situáciu.”

“Takéto vážne nehody vznikajú bez ohľadu na typ auta a na základe našej flotily o veľkosti viac ako 300 000 áut, ktoré už prešli viac ako 7,5 miliardy míľ, vieme, že vozidlá Tesla majú minimálne 10x menšiu náchylnosť na vznik požiaru, ako vozidlá so spaľovacími motormi.”

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať