dezodorant

Zapáchajúca obuv? Pre zaujímavú novinku od Panasonic žiaden problém!

Vaša obuv už nebude nikdy taká voňavá ako vo chvíli, keď ste ju po prvý krát vytiahli z krabice. Obuv pri dlhodobom nosení môže jednoducho páchnuť, a to aj viac ako je možno akceptovateľné. Obzvlášť v aktuálnych horúcich dňoch.

Vaša obuv už nebude nikdy taká voňavá ako vo chvíli, keď ste ju po prvýkrát vytiahli z krabice. Obuv pri dlhodobom nosení môže jednoducho páchnuť, a to aj viac, ako je možno akceptovateľné. Obzvlášť v aktuálnych horúcich dňoch.

V úvodzovkách osvedčené recepty pre boj pri zápachu obuvi napríklad radia strčiť obľúbené tenisky na 24 hodín do mrazničky. Mráz údajne zabije všetky baktérie, ktoré zápach spôsobujú.

Možno ste počuli o rozdrvenej citrónovej kôre, najnovšom penivom prípravku z drogérie alebo o iných spôsoboch boja proti nechcenému zápachu obuvi. Proti zapáchajúcej obuvi sa rozhodla bojovať aj spoločnosť Panasonic, ako inak, modernými technológiami.

Zariadenie s nie príliš fonetickým pomenovaním MS-DS100 by malo zbaviť obuv akéhokoľvek zápachu zapríčineného bežným nosením. Zariadenie vložíte do otvorenej časti obuvi, pripojíte do elektrickej siete a zapnete. To je všetko.

dezodorant
Panasonic

Tento technologický dezodorant pre obuv, ak ho tak môžeme nazvať, využíva podobnú technológiu známu zo špičkových klimatizácií Panasonic.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Zariadenie do obuvi vypúšťa takzvané elektrostatické atomizované vodné častice (nanoe), ktoré fungujú ako účinná dezinfekcia. V jednoduchosti, tieto častice preniknú aj hlboko do materiálu, naviažu sa na prvky spôsobujúce zápach a rozpustia ich na základe istej chemickej reakcie.

Ako môžete tušiť, tento proces neprebehne za päť minút. Zariadenie musíte mať v topánkach vložené od 5 do 8 hodín v závislosti od toho, ako veľmi sú zápachom znečistené. Ideálne je tak zariadenie používať v noci.

Dĺžka pôsobenia však nepredstavuje jediný problém. MS-DS100 prichádza ešte len na trh, a to iba v Japonsku. Známa tiež nie je oficiálne cena (odhadom 100 – 200 EUR). Aspoň pre túto chvíľu. Šikovnejší jedinci sa k zariadeniu možno dostanú prostredníctvom online predaja, no aj tak by sme si radšej počkali na prvé recenzie a skúsenosti od bežných užívateľov.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať