Casio pro trek

Nová generácia hodiniek Casio Pro Trek vydrží na jedno nabitie aj mesiac

Inteligentné hodinky Casio Pro Trek prichádzajú už v tretej generácii, ktorá má podobu nenásilnej evolúcie. Tento typ hodiniek osloví hlavne dobrodruhov a cestovateľov, ktorí obľubujú lesné cesty, hory a nepriaznivé poveternostné podmienky.

Inteligentné hodinky Casio Pro Trek prichádzajú už v tretej generácii, ktorá má podobu vítanej evolúcie. Tento typ hodiniek osloví hlavne dobrodruhov a cestovateľov, ktorí obľubujú lesné cesty, hory a nepriaznivé poveternostné podmienky.

Casio Pro Trek (WSD-F30) sú stále masívnymi hodinkami, ktoré nenápadne nezmiznú pod rukávom košele. Oproti predchodcovi ale stratili 0,4 mm z hrúbky. Užší je priemer, a to o 3,9 milimetra.

Robustné prevedenie je v tomto prípade funkčné. Odolnosť na armádnej úrovni zabezpečí ochranu pred nárazmi, vibráciami, extrémnymi teplotami, vlhkosťou alebo nízkym tlakom. Po vynikajúcej odolnosti je druhou hviezdou príbehu výdrž na jedno nabitie.

Casio pro trek
Casio

Casio Pro Trek využíva novú obrazovku, ktorá je tvorená dvoma vrstvami. Pekný farebný OLED panel s rozlíšením 390 x 390 pixelov prekrýva neviditeľný monochromatický displej. Ak budete hodinky využívať naplno s farebným displejom a aktívnym GPS, vydržia na jedno nabitie asi deň a pol.

V režime predĺženej výdrže hodinky zhasnú po asi troch dňoch. V tomto prípade sa stále počíta s GPS pripojením, no s navigáciou prostredníctvom farebných máp, ktoré sú uložené priamo v hodinkách. Navigácia tak prebieha offline.

TIP REDAKCIE
TSMC postaví novú fabriku, bude v nej vyrábať staršie čipy
Casio pro trek
Casio

V monochromatickom režime hodinky vydržia na jedno nabitie celý mesiac, čo je výborné. Funkcionalita je v tomto prípade obmedzená, stále však na obrazovke uvidíte čas a údaje o nadmorskej výške, atmosférickom tlaku a podobne.

Hodinky poslúžia hlavne ako užitočný asistent do náročných podmienok, nie sú výsostne zamerané na športové aktivity. Nemajú totižto snímač srdcového tepu. Chýba tiež NFC. Hodinky poháňa operačný systém Wear OS od Google.

Casio pro trek
Casio

Casio Pro Trek sa začnú predávať začiatkom roka 2019 najskôr v Amerike s cenou 549 USD. Pokiaľ to s lezením po horách nemyslíte naozaj vážne, pôjde asi o zbytočne drahú hračku. Hodinky inak vážia 83 gramov (aj s remienkom) a cez magnetický konektor sa nabijú za tri hodiny.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať