Tesla Superchager
Tesla Superchager (FOTO: Tesla)

Originálna sieť nabíjacích staníc spoločnosti Tesla má za sebou ďalší dôležitý míľnik. Používatelia elektromobilov vďaka nej už stihli spotrebovať viac ako 400 GWh elektrickej energie, čo je v prepočte cez 2 miliardy najazdených kilometrov.

K dnešnému dňu je v prevádzke 10 720 nabíjačiek Supercharger, ktoré sú rozdelené do 1 330 staníc po celom svete, informuje Electrek. Dozvedeli sme sa to vďaka na fotografii zachytenému dashboardu (akejsi digitálnej nástenky) z interného prostredia výrobcu, kde možno vidieť hneď viacero ďalších informácií.

Rovnako ale treba spomenúť aj to, že vyššie uvedené čísla rastú čoraz rýchlejším tempom. A prsty v tom nemá nič iné, ako ľudový Tesla Model 3. Ich počet je totiž jedným z kľúčových faktorov úspechu štvorkolesovej novinky. Čím viac lokalít na zozname, tým celkom logicky i viac potenciálnych zákazníkov.

Tí, ktorí si stihli zaobstarať elektromobil z dielne spoločnosti Tesla do konca roka 2016, môžu využívať sieť staníc Supercharger bez akéhokoľvek dodatočného poplatku. Ti, ktorí to nestihli, musia za nabíjanie vybitých batérií platiť. Stále ale minú podstatne menej, ako keby jazdili na tradičné fosílne palivá, čiže benzín a naftu.