Tesla Model 3
Tesla Model 3

Jedno z najuznávanejších mien automobilového mediálneho sveta vynieslo novinku z dielne spoločnosti Tesla do nebies. Vylepšený Model 3 Performance dostal dva elektromotory, digitálne zdokonalený pohon na štyroch kolesách a doslova dychberúcu akceleráciu, za čo si od renomovaného odborníka zaslúžil obrovský potlesk.

Dan Neil z amerického plátku The Wall Street Journal mal totiž jedinečnú príležitosť vyskúšať si na vlastnej koži, čo všetko ponúka najdrahšia verzia ľudového elektromobilu. Zákazník síce zaplatí až okolo 80 000 dolárov, no keď dupne na plyn, z rovnej nuly na necelú stovku zrýchli iba za 3,5 sekundy (Tesla Roadster 2 za 1,9 a Model S za 2,5 sekundy).

Bežná verzia dá túto rýchlosť až za 5,6 sekundy, čiže ak si niekto náhodou priplatí, ten rozdiel bude citeľný. A to isté platí aj pri maximálnej rýchlosti či dojazde. Tesla Model 3 Performance dokáže uháňať rýchlosťou 250 kilometrov za hodinu, pričom s plne nabitým akumulátorom prejde približne 500 kilometrov. Poďme však k tomu podstatnému.

Veľkolepé dielo

Ako píše Dan vo svojej famóznej recenzii, ktorá je prvá na svete, vylepšená verzia elektromobilu Model 3 reprezentuje veľkolepé dielo automobilového priemyslu a zároveň aj ďalší stupeň v histórii automobilov. Očarovala ho predovšetkým svižnosť vrátane brutálnej akcelerácie, a to až tak, že si Performance podľa jeho slov bez obáv trúfa na hociktoré priemerné BMW M4.