Tesla postaví európsku fabriku Gigafactory buď v Nemecku alebo v Holandsku

Po Amerike a Číne príde rad aj na Európu. Zatiaľ však nie úplne jasné, v akej európskej krajine Tesla Gigafactory vyrastie.

Ďalšia z viacúčelových fabrík americkej spoločnosti Tesla by mala vyrásť na území starého kontinentu. Po Amerike a Číne tak príde rad aj na Európu. Zatiaľ však nie je úplne jasné, akú európsku krajinu si americký výrobca elektromobilov vyberie.

Ako píše web Teslarati, momentálne tu pripadá do úvahy buď Nemecko alebo neďaleké Holandsko. Najpravdepodobnejšia je ale možnosť číslo jeden, pretože ide o priemyselnú špičku so strategickou lokalitou v blízkosti Stuttgartu a Frankfurtu, kde sídli viacero veľkých mien z automobilového priemyslu.

Zástupcovia oboch západoeurópskych krajín začali počiatočné obchodné rokovania s Elonom Muskom a jeho manažérmi, aby vedeli čo môžu a čo nemôžu očakávať. Následne im odhalia svoje ponuky a tá krajina, ktorá ju bude mať z pohľadu automobilky najlepšiu, logicky zvíťazí.

Spoločnosť Tesla len nedávno oficiálne oznámila, že dostala od čínskej vlády zelenú na výstavbu ázijskej Gigafactory. Zelenou energiou poháňaná fabrika dostane špičkovú hi-tech výbavu, postavia ju v čínskom meste Šanghaj a jej prevádzku vraj spustia už do dvoch rokov. Keď ju zabehnú, ročne by tam malo vzniknúť až pol milióna elektromobilov.

TIP REDAKCIE
TOP 3: 3D tlačiarne za fantastické ceny, ktoré za to naozaj stoja
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať