PowerShoot SX740 HS

Kompakty ešte nevymreli: Novinka od Canon natočí 4K video a myslí aj na selfie

Pri pohľade na obrazovú kvalitu fotoaparátov smartfónov ako Huawei P20 Pro, Samsung Galaxy S9+ či iPhone X sa zdá byť jasné, že kompaktným fotoaparátom nadobro odzvonilo. Nie je to tak úplne pravda. 

Pri pohľade na obrazovú kvalitu fotoaparátov smartfónov ako Huawei P20 Pro, Samsung Galaxy S9+ či iPhone X sa zdá byť jasné, že kompaktným fotoaparátom nadobro odzvonilo. Nie je to však tak úplne pravda. 

Aj medzi kompaktnými fotoaparátmi sa dajú nájsť vlajkové lode, ktoré predstavujú akýsi medzikus medzi vrcholovými smartfónmi so zameraním na fotografiu a veľkými (polo)profesionálnymi zrkadlovkami.

Renomovaná japonská spoločnosť Canon aktuálne predstavila model PowerShoot SX740 HS – kompaktnejšiu verziu vlaňajšieho modelu SX730. Aj keď to pri tomto type produktu až také dôležité nie je, hlavne strieborné prevedenie s bledohnedou opierkou vyzerá veľmi dobre.

PowerShoot SX740HS
Canon

Keďže sa bavíme o kompaktnom digitálnom fotoaparáte, uvedieme najskôr rozmery a váhu, s ktorou na svojich budúcich cestách za zážitkami musíte počítať. Novinka meria 110,1 x 63,8 x 39,9 mm a váži 299 gramov vrátane batérie a pamäťovej karty.

PowerShoot SX740 HS

Canon PowerShoot SX740 HS využíva objektív s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou od 24-960 mm (svetelnosť od f/3,3 po f/6,9), ponúka teda 40-násobné optické priblíženie. Digitálny zoom vie ísť ešte ďalej, no už s obmedzením obrazovej kvality. Obraz zachytí CMOS snímač s rozlíšením 20,3 Mpx.

TIP REDAKCIE
Spotify HiFi: Dostupnosť hudby vo vysokej kvalite sa odkladá na neurčito
PowerShoot SX740HS
Canon

Súčasné potreby reprezentuje WiFi, Bluetooth, nabíjanie cez USB či jednoduchý prenos snímok do smartfónu. Fotoaparát vie využiť GPS dáta z pripojeného smartfónu, ktoré vloží do fotografií. Aj keď kompakt zabudované GPS nemá, vďaka tejto funkcii môžete označiť presnú polohu, kde bola snímka zhotovená.

Asi najväčšie vylepšenie reprezentuje výkonnejší procesor Digi 8. Utiahne sériové snímanie pri 10 FPS a 4K video pri snímkovaní 30 FPS. PowerShoot SX740 HS má 3-palcový LCD displej, ktorý je možné otočiť o 180 stupňov. Hravo si tak spravíte selfie alebo rovno video.

PowerShoot SX740 HS
Canon

Canon PowerShoot SX740 HS sa začne predávať už v auguste so zatiaľ nezverejnenou európskou cenou. V Amerike ale bude cena začínať na 399 dolároch, čo je slušné.

Podrobný výpis špecifikácií nájdete TU, na oficiálnej stránke canon.sk.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať