Stetoskop (FOTO StockSnap / pixabay.com

Mobilné telefóny v našich rukách by mali byť už čoskoro schopné diagnostikovať choroby, ktoré určitým spôsobom súvisia so srdcom. A to bez toho, aby používateľ musel kupovať dodatočné príslušenstvo. Stačí iba nainštalovať príslušnú aplikáciu a postupovať podľa návodu.

O tejto ambicióznej snahe zatiaľ bližšie neidentifikovaných odborníkov informoval človek s prezývkou Ice universe. Ako už určite mnohí z vás vedia, jeho Twitter profil sa v mobilnom priemysle preslávil hneď niekoľkými potvrdenými únikmi, takže môžeme tieto informácie považovať za trošku serióznejšie ako za bežných okolností.

Ice universe po novom tvrdí, že skupinka inžinierov a vedcov pracuje na funkcionalite pre smartfóny, ktorá z nich vraj dokáže spraviť prenosné stetoskopy. Vďaka tomu budú vedieť diagnostikovať potenciálne nebezpečné srdcové choroby ešte pred tým, ako sa začnú prejavovať.

Túto pripravovanú funkcionalitu nám sprístupní unikátna mobilná aplikácia, pretože bude kombinovať mikrofóny a umelú inteligenciu, aby uskutočnila dôkladnú analýzu nahratých zvukov srdca. Stačí ju teda iba spustiť a mobilné zariadenie na pár sekúnd priložiť k našej hrudi, po čom nadobudneme prehľad o našom zdraví aj bez fyzickej návštevy lekára.

Kedy sa ale aplikácie dočkáme, nevieme. Momentálne vieme iba to, že na nej v týchto dňoch pilne pracujú.