Nintendo Switch
Nintendo Switch (FOTO Lukáš Zachar)

Japonský priekopník z herného priemyslu stihol od predstavenia hernej konzoly Switch predať dve desiatky miliónov kúskov. O siedmy vlajkový model spoločnosti Nintendo je podstatne väčší záujem, aký bol o jeho podobne vyzerajúceho generačného predchodcu Wii U.

Výrobca totiž nepredal 20 miliónov kusov Nintendo Wii U ani po 4 rokoch od spustenia predaja. Koncom roka 2016 sme sa dozvedeli, že z pultov obchodov zmizlo iba necelých 14 miliónov konzol. Generačný nástupca Nintendo Switch mal na konte väčšie číslo už po necelom roku od príchodu na scénu.

Nintendo nedávno oznámilo, že mu najnovší model zarobil počas uplynulého štvrťroku, čiže počas apríla, mája a júna, viac ako 1,5 miliardy dolárov. Z toho nadobudol čistý profit o veľkosti približne 275 miliónov, informuje The Verge.

Kompatibilné herné tituly Mario Kart 8 Deluxe a Super Mario Odyssey, ktoré prišli spolu s novou konzolou, majú navyše na konte až cez 10 miliónov predaných kópií. A čoskoro by sa k nim mala pridať aj z každej jednej strany chválená The Legend of Zelda: Breath of the Wild.